/Pasienyje su Baltarusija baigė galioti nepaprastoji padėtis, tebesitęsia ekstremalioji
2022 m. sausio 18 d.

Pasienyje su Baltarusija baigė galioti nepaprastoji padėtis, tebesitęsia ekstremalioji

Nuo sausio 15 d.  pasienyje su Baltarusija baigė galioti du mėnesius trukusi nepaprastoji padėtis (NP). Kartu neteko galios ir jos metu nustatytos priemonės, tarp kurių buvo draudimas (su tam tikromis išimtimis) patekti į pasienio ruožo teritoriją, kur galiojo NP, taip pat draudimas pakeisti gyvenamąją vietą NP laikotarpiu deklaruojant ją minėtoje teritorijoje, susirinkimų draudimas NP teritorijoje, tam tikri užsieniečių apgyvendinimo vietose esantiems ir į Lietuvą neįleistiems užsieniečiams taikyti ribojimai.

Liepos pradžioje Lietuvoje dėl masinio migrantų antplūdžio buvo paskelbta ekstremalioji situacija, kuri tebegalioja ir šiuo metu.

Nuo šeštadienio atšaukus nepaprastąją padėtį patekti į pasienio ruožą, t. y. 5 km teritoriją nuo sienos linijos, galės visi asmens tapatybės dokumentus turintys asmenys.

Į specialiais ženklais nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ), kaip ir iki nepaprastosios padėties paskelbimo, patekti galės tik tie asmenys, kurie yra ar bus įtraukti į VSAT sudaromą asmenų sąrašą. Kitaip sakant, patekti į VSAZ, kuri nuo sienos su Baltarusija linijos tęsiasi nuo 50 metrų iki maždaug kilometro, bus galima tik kreipusis į VSAT ir gavus tam leidimą. Draudimas patekti į pasienio juostą ir ant pasienio patrulio tako galioja kaip ir anksčiau.

VSAT ir toliau užkardys neteisėtą migrantų antplūdį ir užtikrins, kad neleistinose vietose iš Baltarusijos nepatektų tokie užsieniečiai. Kaip ir iki šiol pasieniečiams tai atlikti padeda ir padės bendradarbiaujančios institucijos.

 

VSAT informacija

2022-01-18T10:01:38+00:00