VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2017 m. gegužės 1 d.
bck
2017 gegužė
fow
P
A
T
K
P
Š
S
1
3
8
9
10
11
15
17
18
21
22
23
24
25
28
29
30
31
1
2
3
4
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
s

Varžybos

Varėniškiai tapo trečios vietos laimėtojais

 

       Zoninių varžybų nugalėtoja Varėnos rajono krepšinio rinktinė (komandos pagrindą sudaro SK „Toreso" klubo krepšininkai) varžėsi „Žalgiriados" finaliniame etape Palangoje.
        Pirmosiose rungtynėse prieš Utenos komandą varėniškiai pradėjo labai galingai, tiesiog varžovus pasiuntė į nokdauną (1 kėlinukas baigėsi 17 : 1) mūsiškių naudai. Ir toliau nemažindami apsukų tolo nuo uteniškių . Vienu momentu buvo pasiekę triuškinantį skirtumą (27 tšk.). 3-4 susitikimo kėlinukuose jau žaidė varėniškių antroji sudėtis, leidusi priešininkui sušvelninti atsilikimą. Bet galutinis rezultatas išliko mūsų naudai, ir kaip vėliau paaiškėjo, kad ši pergalė buvo „bronzinė".
        Varėna - Utena 43:34 (17:1)(6:7)(18:6)(2:20). Rezultatyviausi mūsų žaidėjai G. Andrijauskas - 13 tšk., T. Šiškevičius - 7 tšk., T. Kropis ir Jaskonis -po 6 tšk.
        Antrose varžybose varėniškiai susirungė su žaidynių favoritais klaipėdiečiais, kurie vėliau ir tapo nugalėtojais. Varėniškiai kaip ir pirmose varžybose, puikiai pradėjo rungtynių pradžia ir laimėjo pirmą kėlinuką 13 :11. Lygiaverčių priešininkų kova visą žaidimo laiką buvo apylygė. Vis dėlto puikiai sukompleksuota ir susižaidusi klaipėdiečių komanda įgijo nežymų skirtumą ir išlaikė iki susitikimo pabaigos. Verta priminti , kad Klaipėdos rajono komandai atstovavo Gargždų krepšininkai - Lietuvos regioninės „B" lygos čempionai.
       Varėna - Klaipėda 40:47 (13:11)(7:14)(10:10)(10:12). Rezultatyviausi mūsų žaidėjai T. Šiškevičius -ir M. Valaitis - po 7 tšk., P. Balukonis ir T. Kropis - po 6 tšk.
      Mūsiškiai LSD „Žalgiris" vasaros sporto žaidynių pusfinalyje susirėmė su aukšta ir mobilia panevėžiečių komanda. Deja, nervingose ir permainingoje kovoje pergalę išplėšė oponentai - Panevėžio rajono krepšinio rinktinė.
Varėna - Panevėžys - 29:33 (6:11)(7:7)(5:7)(11:8). Rezultatyviausi mūsų žaidėjai : M. Valaitis - 9 tšk.,T. Šiškevičius ir D. Kondratavičius - po 6 tšk.
       Dėl III vietos varėniškiai turėjo susitikti su Šakių rajono krepšinio rinktine, tačiau pastarieji dėl nuostatų pažeidimo buvo diskvalifikuoti.
      Per visą „Žalgiriadų" istoriją Varėnos krepšinio rinktinė pirmą kartą iškovojo žaidynių medalius -III vietą. Paskutinį kartą Varėnos rinktinė finaliniame etape žaidė prieš 14 metų ir tuomet pasidalino 5-6 vieta, kaip ir prieš 20 metų, taigi trečias kartas nemelavo.


Nuotraukoje (pirma eilė) : D,. Jaskonis, T. Kropis, K. Kneziauskas, D. Kondratavičius; antra eilė: A. Barišauskas, P. Balukonis, T. Šiškevičius, N. Kavaliauskas, G. Andrijauskas, A. Zalieckas, V. Smolenskas. Nuotraukoje nėra E. Abmorševo, M. Valaičio.

 

 

 

2014-2015 M. SEZONO VARĖNOS RAJONO VYRŲ TINKLINIO PIRMENYBIŲ SUSITIKIMŲ TURNYRINĖ LENTELĖ

 

2014-2015 M. SEZONO VARĖNOS RAJONO MOTERŲ TINKLINIO PIRMENYBIŲ TURNYRINĖ LENTELĖ

 


 

TARPTAUTINIO TINKLINIO TURNYRO KOMANDOS NUGALĖTOJOS IR PRIZININKĖS

 

 

 

     2014 m. gegužės 24 d. Varėnoje vyko tarptautinis tinklinio turnyras. Jame dalyvavo 6 komandos. Netrūko nei kūrybinio azarto, nei vyriškos nekompromisinės kovos. Gan solidų, mielą akiai žaidimą pademonstravo svečiai iš kaimyninio užsienio: Baltarusijos (Gardino komanda) ir Lenkijos (Gizycko komanda). Brandžiu pasirodymu džiugino ir Alytaus miesto tinklininkai. Kaip ir pridera šeimininkams - Matuizų, Valkininkų seniūnijų ir Varėnos miesto tinklininkai, negailėdami jėgų - gynė mūsų rajono garbę. Vis dėl to po atkaklių ir permainingų varžytuvių ėmė ryškėti svečių iš Baltarusijos Gardino tinklininkų pranašumas. Pastarieji, taip ir nepatyrę pralaimėjimo kartėlio, tapo šio turnyro nugalėtojais. Nenuvylė ir mūsiškiai - Matuizų seniūnijos tinklininkai. Jie tik kartą suklupę ir tai tik finale iškovojo aukštą - antrąją vietą. Alytiškiai, įveikę Gizycko komandą , užsitikrino III vietą.


 

Pažadas ištesėtas. Varėnos futbolininkai 2013 metų Lietuvos Žalgirio sporto draugijos futbolo pirmenybių vicečempionai 

 

 Pakartotas pernai metų pasiekimas. Ir tik mažo žingsnelio betrūko, kad mūsiškiai šiemet būtų tapę Žalgiriados žaidynių čempionais.
Finalines rungtynes su kauniečiais dar ilgai kaip kokį košmarą sapnuos Egidijus Linkevičius ir Egidijus Lūžys- du Egidijai ir dvi šimtaprocentinės progos paskutinėse lemiamose rungtynių akimirkose esant rezultatui 1:1. Po to sekę 11 metrų baudiniai nulėmė Kauno komandos pergalę rezultatu 3:2. Labai patikimai visas varžybas žaidęs mūsų vartininkas Aringas Šablinskas tiesiog į neviltį varydavo varžovų puolėjus, gynybos redutus monolitu paversdavo broliai Dimitrijus ir Sergejus Krupovičiai, ir Devidas Barysas. Jau pirmą finalinių varžybų dieną gavę rimtas traumas Tomas Leonavičius ir Egidijus Linkevičius labai komplikavo sekančios, lemiamos dienos varžybų eigą. Nors pastarąjį žaidėją šiaip ne taip pavyko apgydyti ir sugražinti į aikštę, milžinišku krūviu teko pasidalinti ir kitiems žaidėjams-Rimantui Palevičiui, Linui Daškevičui , Mantui Marcinkevičiui. Turbūt netikėtai net sau pačiam puikiai pusfinalio ir finalines rungtynes antrąją varžybų dieną žaidė Egidijus Lūžys. Mes tik susižvalgydavome nebyliai su atsarginiais žaidėjais po tiesiog uraganinių Egidijaus prasiveržimų prie varžovų vartų, deja ne visi jie baigdavosi įvarčiu. Daug valios pastangų kainavo visiems komandos žaidėjams pasiektas rezultatas - tačiau žinau tikrai, kad visi jie galvojo tik apie pergalę ir tik apie pirmąją vietą. Deja, to padaryti nepavyko , bet įveiktos Kaišiadorių, Jurbarko, Utenos ir Gargždų, komandos, lygiosiomis baigėsi tik rungtynės su čempione- kauniečių komanda. Čempionais netapome, tačiau jau antri metai iš eilės įrodėme, kad ir varėniškiai gerai moka žaisti futbolą, kad garbingai atstovaujame gimtajai Varėnai.


Komandos treneris Vytautas Leonavičius.

 


Nuotraukoje pirmoje eilėje iš kairės: Deividas Barysas, Mantas Marcinkevičius, Linas Daškevičius, Egidijus Lūžys, Dimitrijus Krupovičius ir Egidijus Linkevičius.
Antroje eilėje iš kairės: Rimantas Palevičius, Aringas Šablinskas, Sergejus Krupovičius, Raimondas Petrauskas, Tomas Leonavičius ir Vytautas Leonavičius.


  Tinklinio varžybų nugalėtojai

 

Rajono moksleivių 7 merginų ir 6 vaikinų tinklinio komandos (per 150 dalyvių) dviem etapais varžėsi dėl nugalėtojų  vardų.

                      I etape „A" pogrupyje geriausiai sekėsi Senosios Varėnos A. Ryliškio vidurinės mokyklos atstovėms, nepatyrusioms rimtesnio pasipriešinimo iš konkurenčių. Jos iškovojo visas tris pergales užtikrintu  2:0 santykiu. Tik pastarosioms nusileidusi šeimininkių komanda (Varėnos technologijos ir verslo mokykla) su dviem pergalėm ir vienu pralaimėjimu kartu su pirmo etapo lyderėmis (A. Ryliškio vidurinė mokykla) išėjo į finalinį  II etapą.

                      Merginų tinklinio „B" pogrupio rungtynės vyko Varėnos „Ąžuolo "gimnazijos sporto salėje. Taigi abi šeimininkių komandos sužaidė puikiai. Naudodamos savo salės pranašumą varėniškių I ir II komandos palaužė oponenčių iš Merkinės V. Krėvės gimnazijos pasipriešinimą ir faktiškai užsitikrino vietas į kitą etapą. Beliko formalumas- nieko nelemiančiame susitikime eilinį kartą pasivaržyti tarpusavyje. Tendencingai , vyresnės ir pagrindinės Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos - I komandos žaidėjos nugalėjo savo treniruočių partneres- Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos - II komandą.

                      Pusfinalio susitikimuose Varėnos gimnazistės tai pat neturėjo vargo prieš savo varžoves. Gimnazistės - (I ir II Varėnos „Ąžuolo" komandos) atitinkamai įveikė priešininkes Varėnos technologijos ir verslo bei Senosios Varėnos A. Ryliškio vidurinės mokyklų komandas. Pastarosios kovoje dėl trečiosios vietos prizinės vietos įveikė Varėnos technologijos ir verslo mokyklos moksleives.

                      Finale ir vėl susirėmė tos pačios mokyklos auklėtinės. Nors ir maksimalias pastangas rodžiusiai Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos - II (II vieta) komandai atsirevanšuoti už pralaimėjimą II etape nepavyko. Didesnę patirtį turinti Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos - I merginų tinklinio komanda abiejuose setuose (2:0) išlaikė savo pozicijas ir tapo rajono moksleivių tinklinio varžybų čempionėmis. (Varėnos „Ąžuolo" kūno kultūros mokytoja V. Saulynienė, žaidėjos - D. Martusevičiūtė, Ž. Naujalytė, D. Šiškevičiūtė, A. Smilginytė, A. Brazytė, M. Dargytė, O. Lingaitė, K. Bervidytė).

                      Patobulėjusios rajono mokyklų vaikinų tinklinio komandos (6 komandos)  gan įnirtinguose, azarto perpildytose, vyriškose nekompromisinėse kovose įrodinėjo savo meistriškumą.

                      „A" pogrupyje I etape pirmąsias dvi vietas užėmė Varėnos technologijos ir verslo mokyklos ir Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos tinklininkai.

                      „B" pogrupio susitikimuose ėmė ryškėti Matuizų vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojos R. Rimgailienės auklėtinių žaidybinis potencialas. Pastarieji  varžovams primetę neparankią taktiką, pagrįsta kieta gynyba- blokais, žaibiškomis kontratakomis - galingais smūgiais. Valkininkų vidurinės ir Merkinės V. Krėvės gimnazijos tinklininkams, taip ir neradusiems priešnuodžių prieš grėsmingą varžovą- matuiziškius, teko kapituliuoti . Suklupusių  komandų akistatoje (Merkinės V. Krėvės gimnazija ir Valkininkų vidurinė mokykla ) po įdomios ir permainingos kovos šventė merkiniškiai.

                      Rajono 4 stipriausios mokyklų komandos rungėsi pusfinaliuose (II etapas). Šeimininkų - Varėnos technologijos ir verslo mokyklos komanda gan lengvai abiejuose setuose palaužė merkiniškių pasipriešinimą (2 : 0), o Matuizų vidurinės mokyklos tinklininkai turėjo pavargti prieš bendraamžius iš Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos. Tik susigriebę lemiamu momentu - baigiantis setams - paveržė pergalę rezultatu 2:0.

                      Kova dėl trečios vietos vyko gan permainingai . Žaidimo iniciatyva daug kartų komandos perimdavo viena iš kitos. Ir tik Varėnos „Ąžuolo" gimnazistams pavyko nežymiomis persvaromis abiejuose setuose išplėšti pergales ir užsitikrinti III vietą. Deja, merkiniškiams teko tenkintis IV vieta.

                      Kaip reta , atkakli principinė kova vyko tarp pretendentų į aukščiausius apdovanojimus - šeimininkų Varėnos technologijos ir verslo ir ambicingos Matuizų vidurinės mokyklos rinktinių. Lygiaverčių priešininkų finalinio susitikimo vertose varžybose vyravo dinamiškas- atakuojantis - puolamasis žaidimo braižas. Rezultatas vyravo ties lygybės ženklu ir varžybų intriga neapleido iki paskutinio seto taško. Nors prie favoritų priskiriama varėniškių komanda strigo matuiziškių gynybiniuose gniaužtuose , bet netausodami jėgų iš paskutiniųjų bandė rezultatą pakreipti sau naudinga linkme. Deja, nervinė įtampa pakišo koją, 1 seto rungtynių baigiamoje dalyje nelemtos klaidos sukomplikavo padėtį  ir teko pripažinti  (23:25) pralaimėjimą.

                      Antrasis finalinio susitikimo setas prasidėjo matuiziškių proveržiu. Keletas sėkmingai susiklosčiusių atakų lėmė net 6 taškų persvara ir rodėsi , kad galutinė pergalė pasiekiama ranka . Sirgalių raginami Varėnos technologijos ir verslo mokyklos tinklininkai nenuleido rankų, susitelkė ir didelės valios pastangomis ėmė atgauti prarastas pozicijas. Finalinė kulminacija ir šansas varėniškiams atsirado , kai galų gale antrame sete išlygino santykį 25:25 ir vylėsi dar pakovoti dėl galutinės pergalės trečiame sete. Vis dėl to matuiziškių rankos nesudrebėjo , jie surengė paskutines efektyvias dvi atakas, nulėmusias pergalę prieš grėsmingą varžovą, - ir taip tapo rajono moksleivių tinklinio nugalėtojais (O. Pilypas, J. Krisiulevičius, J. Politika, E. Popovičius, D. Juškevičius, G. Padveiskis, E. Vilkikas, D. Astrauskas, D. Lekavičius, G. Baravykas, J. Komarovskis). Varėnos technologijos ir verslo mokyklos auklėtiniams teko tenkintis antrąja vieta.   

 

 


 


varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
 
Apklausa

Ar žinote, kad kavą „caffe e latte“, „latte“ (italų) lietuviškai galima vadinti lãtė arba lãtės kava?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema