VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2018 m. vasario 25 d.
 
bck
2018 vasaris
fow
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
4
5
6
9
11
12
18
19
21
22
25
27
28
1
2
3
4
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
 

 

s
Netrukus pradės veikti nauja Varėnos rajono savivaldybės interneto svetainė! Išbandykite!

Savivaldybės naujienos

Suvalkuose aptartos trijų savivaldybių vykdomo projekto veiklos

Varėnos rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais - Luko (Elk) savivaldybe (Lenkija) ir Suvalkų savivaldybe (Lenkija) - nuo šių metų pradžios įgyvendina fiziniam aktyvumui skatinti skirtą projektą „Sveika kaimynystė: socialinė įtrauktis per fizinį aktyvumą suteikia galimybę gyventi sveikai". Liepos 10-11 dienomis varėniškių delegacija dalyvavo vienoje iš projekto veiklų - Suvalkų savivaldybės teritorijoje vykusiame dviračių žygyje bei projekto veiklų aptarime.

 

Susitikti su projekto partneriais vyko savivaldybės administracijos, VšĮ Varėnos ligoninės bei Varėnos sporto centro atstovai.

Projekto partneriai išbandė dvidešimt penkių kilometrų dviračių trasą, kuri driekiasi vaizdingomis Suvalkų savivaldybės apylinkėmis bei aplankė žymiausius šioje teritorijoje esančius objektus. Vienas iš jų - Vygrių kamandulių vienuolynas. Trijų savivaldybių atstovai apžiūrėjo vienuolyną bei jo teritoriją, sužinojo įdomią jo istoriją bei su šiuo vienuolynu susijusias legendas. Vygriai - legendinis LDK valdovų medžioklės dvaras, kurio žemes Jonas Kazimieras Vaza užrašė 1667 m. iš Italijos atvykusiems kamaldulių vienuoliams. Šis įspūdingas religinis barokinio stiliaus kompleksas, įsikūręs Vygrių ežero saloje, yra tarsi atskiras miestelis su akmenimis grįstomis gatvėmis, palei jas išsidėsčiusiais vienuolių namukais, ūkiniais pastatais, aikštėmis, erdvę skaidančiomis alėjomis, degtomis galerijomis, laiptais ir kitais urbanistiniais elementais.

Dviračių žygio dalyviai taip pat apsilankė vienoje iš sodybų, kurioje yra lankęsis J.E. Popiežius Jonas Paulius II-asis, ir kurioje įrengtas kambarys-muziejus Popiežiui pagerbti.

Po dviračių žygio Varėnos, Luko ir Suvalkų savivaldybių atstovai susitiko ir detaliau apie projekto veiklas bei paties projekto svarbą savivaldybių bendruomenėms kalbėjo surengtame susitikime.

Kitą dieną projekto partneriai aplankė socialinių paslaugų centrą, kuriame teikiamos įvairios paslaugos ir veikia aktyvūs dienos užsiėmimai neįgaliesiems. Su paslaugų centro darbuotojais buvo pasidalinta patirtimi socialinių paslaugų srityje.

Varėnos rajono savivaldybės atstovai buvo pakviesti apsilankyti Suvalkų savivaldybėje, kur su meru bei Suvalkų ligoninės bei Suvalkų sporto ir rekreacijos centro vadovais aptarė galimus bendrus sveikatos srities, fizinio aktyvumo skatinimo, sporto infrastruktūros gerinimo projektus ir sutarė kitame rudenį vyksiančiame susitikime jau pateikti konkrečiai, kokie projektai domina vieną ir kitą savivaldybę.

Pasak Varėnos rajono savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vedėjos Svetlanos Griškevičienės, „ne pirmus metus vykstantis bendradarbiavimas su Lenkijos savivaldybėmis yra labai naudingas ir produktyvus bei vertingas abiem pusėms. Šiuo metu jau yra įgyvendinta nemažai naudingų projektų - juos planuojame vykdyti ir ateityje", - pažymi S. Griškevičienė.

Šiuo projektu siekiama spręsti gyventojų problemas, kylančias dėl sveikatos ir socialinių paslaugų prieinamumo ir kokybės. Jame numatytos veiklos, kuriomis dar kartą siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą. Projekto įgyvendinimo metu bus parengtos bendra pasienio regionų metodologija-fizinio aktyvumo programa, skirta sveikam senėjimui, organizuoti bendri renginiai  ir gerinama fiziniam aktyvumui skatinti skirta infrastruktūra. Žmonės su specialiaisiais poreikiais bus integruojami į bendruomenes, pagrindinį dėmesį skiriant pagyvenusiems žmonėms ir jų šeimoms. Į bendras projekto veiklas, kurios padės skatinti intelektualinį, socialinį ir fizinį aktyvumą, įtrauktos ir nevyriausybinės organizacijos.

  

Varėnos rajono gyventojų didesniam susidomėjimui fiziniu aktyvumu užtikrinti septyniose Varėnos rajono vietose bus įrengtos lauko treniruoklių, pritaikytų įvairioms gyventojų grupėms, aikštelės. Varėnoje jas planuojama įrengti prie Varėnos sporto centro, Socialinių paslaugų centro, Varėnos „Ryto" progimnazijos bei Žiežulio tako. Po vieną lauko treniruoklių aikštelę planuojama įrengti Merkinėje, Matuizose ir Valkininkuose. Kiekvienoje iš aikštelių bus organizuojami užsiėmimai, kurių metu gyventojai bus apmokyti, kaip taisyklingai ir efektyviai naudotis įrengta infrastruktūra. Kiekvienoje iš aikštelių bus organizuojami užsiėmimai, kurių metu gyventojai bus apmokyti, kaip taisyklingai ir efektyviai naudotis įrengta infrastruktūra.

Projekto metu taip pat bus suremontuota ir įrengta Varėnos ligoninės patalpa ir įsigyta reikalinga įranga: kinezioterapijos sistema, įvairūs treniruokliai bei medicininiai aparatai, reikalingi gyventojų sveikatinimui judant.

Varėnos rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis - 201 645 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 171 398 Eur. Projekto įgyvendinimo pradžia 2017 m. sausio 1 d., trukmė - 24 mėnesiai.

 

 

 

  Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 
varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema