VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2018 m. vasario 25 d.
 
bck
2018 vasaris
fow
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
4
5
6
9
11
12
18
19
21
22
25
27
28
1
2
3
4
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
 

 

s
Netrukus pradės veikti nauja Varėnos rajono savivaldybės interneto svetainė! Išbandykite!

Savivaldybės naujienos

Merkinės V. Krėvės gimnazijoje kalbėta apie smurto problemą ir prevenciją

Varėnos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Aušra Bačinskienė kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnėmis Asta Kumpaite ir Elena Kotiene lankėsi Merkinės V. Krėvės gimnazijoje. Čia vyko susitikimas su gimnazijoje besimokančių mokinių tėvais ir pedagogais.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Aušra Bačinskienė priminė, kokios yra pagrindinės tėvų pareigos, apžvelgė, kokie teisės aktai reglamentuoja tėvų pareigas ir atsakomybę už pareigų nevykdymą. Vedėja pristatė paskutinių dviejų savaičių situaciją savivaldybėje dėl smurto artimoje aplinkoje, akcentavo, kad vis dar gajus fizinių bausmių naudojimas nepilnamečiams. Tėvai, susidūrę su problemomis vaikų auklėjimo srityje, neretai praranda savitvardą ir paauklėja vaikus neleistinais būdais. Valstybės tarnautoja paragino tėvus, kuriems trūksta žinių apie vaikų auklėjimą tam tikrais amžiaus tarpsniais, kreiptis pagalbos į specialistus, pakvietė lankyti Varėnos švietimo centre organizuojamus pozityvios tėvystės mokymus. Tik laiku kreipiantis kvalifikuotos pagalbos, gali būti išvengta smurto protrūkių, fiziškai ir psichologiškai žalojančių vaikus ir turinčių pasekmių patiems tėvams dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo.

Pasinaudojusi tuo, kad mokyklos organizuojamame susirinkime dalyvavo išties nemaža Merkinės ir Varėnos seniūnijų bendruomenės dalis, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja informavo apie galimybę gauti nemokamą, savivaldybės lėšomis finansuojamą, kvalifikuotą gydymą nuo priklausomybės alkoholiui. Piliečiai dėl vienkartinės paramos gydymuisi turėtų kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijos socialinį darbuotoją. Taip pat bendruomenė buvo pakviesta apsvarstyti galimybę tapti vaikų, netekusių tėvų globos, globėjais (rūpintojais). Buvo pateikta informacija apie planuojamą skirti finansinę paramą būsimiems vaikų globėjams, jeigu savivaldybės taryba 2017-02-28 pritars pateiktam sprendimo projektui.

Policijos pareigūnės pritarė, kad smurtas šeimoje jau ne pirmus metus yra viena iš opiausių temų mūsų šalyje. Vyresnioji tyrėja Asta Kumpaitė apibūdino smurto sąvoką, papasakojo apie situaciją Varėnos rajone. Pareigūnė kvietė nebūti abejingais smurtui ir prieiti prie verkiančio vaiko, pasiūlyti pagalbą ir paramą nuo smurto kenčiantiems suaugusiems, informavo, kur kreiptis pagalbos patiriant smurtą. Vyriausioji tyrėja E. Kotienė kalbėjo apie smurtą ir patyčias tarp vaikų (namuose ir mokykloje). Pareigūnė informavo, kad tėvai ir globėjai privalo žinoti svarbiausią informaciją apie vaikų patiriamo smurto rūšis, jo pasireiškimo būdus, priežastis, požymius, pagal kuriuos galima atpažinti, jog vaikas patiria ar patyrė skriaudą. Kvietė kiekvieną pradėti nuo savęs, nes smurtas ir patyčios į mokyklą ateina iš šeimos.

Policija primena, kad smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas, todėl jei patiriate bet kokios rūšies ar formos smurtą arba pažįstate ką nors, kas tai patiria, nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą, policiją. Praneškite policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/, policijos pasitikėjimo telefonu 8 (315) 55 664 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt 

 

 

 
varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema