VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2018 m. kovo 21 d.
 
bck
2018 kovas
fow
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
 

 

s

Aktualijos

Patarimai tėvams, kaip padėti vaikui, jei jis vartoja psichoaktyvias medžiagas

Kas yra psichoaktyvios medžiagos?

Psichoaktyviosios (psichiką veikiančios medžiagos) apima ne tik narkotikus, veikiančius psichiką (psichotropinius) vaistus, bet ir tabaką, alkoholį, kofeiną bei lakiąsias medžiagas, kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichinę ir/ar fizinę priklausomybę.

Ankstyvieji psichoaktyvių medžiagų vartojimo požymiai:

-nemiga naktį, mieguistumas dieną;

-nepastovi nuotaika (lengvai susierzinama);

-nuovargis rytais;

-abejingumas mokslams, pomėgiams, seniems draugams;

-negebėjimas susikaupti;

-nerišli kalba, sutrikusi judesių koordinacija;

-užsiėmimo ar buvimo vietos slėpimas;

-melas, vagystės;

-nauji ir įtartini bei keisti draugai;

-neįprasti kvapai, dėmės, žymės ant kūno, drabužių;

-haliucinacijos, realybės suvokimo sutrikimas.

 

 

 

Kaip kalbėtis su vaiku, jei jis vartoja psichiką veikiančias medžiagas

Pirmiausia tėvai tarpusavyje turi susitarti, ką jie nori iš vaiko sužinoti ir kalbėtis su vaiku, kai vaikas nėra apsvaigęs.

 

Tėvai savo vaikui privalo pasakyti, kad pastebėjo jo elgsenos pasikeitimus ir yra susirūpinę, ar jis nevartoja narkotikų.

 

Tėvai turi stengtis motyvuoti vaiką atsisakyti narkotikų. Kalbėjimasis su vaiku yra labai svarbus, siekiant suprasti vaiką ir jam paaiškinti, kad narkotikų vartojimas gali būti ir kitų jo problemų priežastis, sujaukti jo gyvenimo siekius ir svajones.

 

Tėvams patiems nereikia nustatyti diagnozės ar versti vaiką sutikti, kad jis jau yra priklausomas nuo psichoaktyvių medžiagų. Siekiant išsiaiškinti problemą reikalinga specialistų pagalba.

 

Psichiką veikiančias medžiagas vartojantis vaikas dažniausiai tai neigia. Jis mano, kad reikia gydytis ar dalyvauti reabilitacijos programoje.

 

Kaip padėti vaikui, vartojančiam psichiką veikiančias medžiagas

Padėkite vaikui suprasti, kaip keičiasi jo gyvenimas vartojant psichiką veikiančias medžiagas: blogėja sveikata, blogėja pažangumas mokykloje, vaikas vis mažiau dalyvauja šeimos gyvenime, o Jūs negalite sėdėti ir žiūrėti, kaip griūna vaiko gyvenimas.

 

Paaiškinkite vaikui, kad jei jis vartos narkotikus ar kitas psichiką veikiančias medžiagas, tai bus taikomi apribojimai - neteks tokios galimybės kaip vairavimas, negaus kišenpinigių, bus apribojamas laisvalaikio praleidimas.

 

Išaiškinkite, kad gydymas nėra bausmė. Tai galimybė pradėti naują gyvenimo etapą.

 

Pasirūpinkite, kad vaikui svarbūs asmenys (draugai, mokytojai, giminaičiai ar kiti) taip pat išreikštų paramą, motyvuotų vaiką gydytis ir reabilituotis. Tačiau svarbu užtikrinti šios informacijos konfidencialumą.

Naudinga informacija tėvams

Konsultacijas bei gydymo paslaugas tėvams dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichiką veikiančias medžiagas teikia psichikos sveikatos centrai ir priklausomybės ligų centrai.

 

Apsinuodijus psichiką veikiančiomis medžiagomis, vaikui būtina kviesti greitąją pagalbą ar nuvežti į artimiausią sveikatos priežiūros įstaigą. Pagalba vaikams teikiama sveikatos priežiūros įstaigų reanimacijos, toksikologijos skyriuose.

 

Stacionarinio gydymo ir trumpalaikės psichologinės bei socialinės reabilitacijos (1-2 mėn. trukmės) paslaugos vaikams dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant psichiką veikiančias medžiagas teikiamos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos priklausomybės ligų centro specializuotuose vaikų skyriuose.

 

Ilgalaikės (12 mėn.) psichologinės socialinės reabilitacijos paslaugas vaikams teikia reabilitacijos bendruomenė VšĮ „Apsisprendimas".

Gydymo bei psichologinės socialinės reabilitacijos paslaugos dėl psichikos ir elgesio vartojant narkotikus yra nemokamos.

 

 

 

 
varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema