VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2018 m. vasario 25 d.
 
bck
2018 vasaris
fow
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
4
5
6
9
11
12
18
19
21
22
25
27
28
1
2
3
4
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
 

 

s
Netrukus pradės veikti nauja Varėnos rajono savivaldybės interneto svetainė! Išbandykite!

Aktualijos

Informacija dėl mokėjimo pranešimų už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą

Nuo š.m. liepos 1 d. už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą taikoma dvinarė įmoka, susidedanti iš pastoviosios ir kintamosios dedamųjų.

Formuojant mokestinius pranešimus UAB Atliekų tvarkymo centras susidūrė su problema, nes rinkliava skaičiuojama mėnesiais. Varėnos rajono tarybos patvirtintas minimalus pakėlimų skaičių (8 kartai), neišsidalija lygiomis dalimis mėnesiams, todėl nebuvo galima tiksliai nurodyti pakėlimų skaičių tenkantį kiekvienam 2017 m. II pusmečio mėnesiui. Siekiant panaikinti šį neapibrėžtumą ir įgyvendinti aiškią kintamos dalies rinkliavos skaičiavimo logiką, kai išdėstyti pakėlimų pagal mėnesiais nėra galimybės, formuojant mokestinius pranešimus fiziniams asmenims, kintamoji dalis buvo paskaičiuota maksimaliam galimam konteinerių ištuštinimo dažniui per antrą pusmetį vadovaujantis atliekų išvežimo grafikais, t.y. 9-10 kartams. Rinkliavos skaičiavimo principas, kai rinkliava skaičiuojama mėnesiai, leidžia:

  1. Nekilnojamo turto įsigijimo/pardavimo atveju rinkliavą skaičiuoti ne už pilnus metus, o tik už turto nuosavybės laikotarpį;
  2. Įgyvendinti savivaldybių rinkliavos nuostatus, leidžiančius mokėtojui prašyti atleidimo nuo kintamos dalies rinkliavos už norimą mėnesių skaičių.

Rinkliavos mokėtojams, kurie konteinerį išstums mažiau kartų, bet ne mažiau negu nustatytas minimalus išvežimų skaičius (kurie naudojasi 0,24 kub.m talpos konteineriu minimalus konteinerio išvežimų skaičius 2017 m. II pusmetį yra 4 kartai, kurie naudojasi 0,12 kub.m talpos konteineriu minimalus konteinerio išvežimų skaičius yra 8 kartai) mokestis bus perskaičiuotas ir pateiktas kitame mokėjimo pranešime 2018 m. vasario mėn.

 Papildomai informuojame, kad gyventojas turi teisę pats pasiskaičiuoti faktinį konteinerių ištuštinimo dažnį ir sumokėti atitinkamai mažesnę rinkliavos įmoką, nei yra nurodyta mokėjimo pranešime, pvz., rinkliavos kintamoji dalis, fiziniam asmeniui kuris naudojasi 0,24 kub.m talpos konteineriu, paskaičiuota už 10 kartų, fizinis asmuo planuoja per pusmetį konteinerį ištuštinti 4 kartus, tai jis turi teisę mokėti 12 eurų mažesnę įmoką, nei yra nurodyta mokėjimo pranešime.

Primename, kad mišrių komunalinių atliekų konteinerius reikia laikyti savo namų valdoje ir ištraukti tik pagal poreikį, konteinerių tuštinimo dieną kuo arčiau važiuojamosios kelio dalies.

Mokėtojus, kuriems neatitinka konteinerių talpa/skaičius, prašome kreiptis į UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą Alytuje adresu: Vilniaus g. 31; tel.: 8 315 72842, el. paštas: info@alytausratc.lt arba padalinį Varėnoje adresu: J. Basanavičiaus g.  40, 11 kab., tel. 8 310 31127.

 

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija

 
varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema