VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2017 m. rugpjūčio 17 d.
 
bck
2017 rugpjūtis
fow
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
6
7
9
10
11
13
15
16
17
21
22
23
24
27
28
29
30
1
2
3
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
s

Aktualijos

 

 

 

AKCIJA-KONCERTAS „TAIKOS GLĖBYS“

 

 

 

 

SUSITIKIMAS „PRIKLAUSOMYBĖS. KĄ DARYTI?" 

 

 

 

MUZIKINIAI PAVAKARIAI

 

 

 

„YOUTH EMPOWERED" MOKYMAI VARĖNOJE  

 

 

Edukacinė programa „Youth Empowered" įgyvendinama organizacijų „Coca-Cola BC Lietuva" ir NVO „Junior Achievement Lietuva". Jų tikslas - skatinti jaunimo verslumą ir mažinti nedarbą.
Programos „Youth Empowered" šeštadieninių seminarų temos:
Gegužės 13 d. - Savęs pažinimas
Gegužės 20 d. - Viešasis kalbėjimas ir derybos
Gegužės 27 d. - Verslo pagrindai 
 
                      

 


 

REGISTRACIJA Į EUROPOS JAUNIMO SAVAITĖS RENGINĮ „IDĖJA+“

 

 

 

Turi puikią idėją, kaip skatinti savanorystę? O galbūt tokią idėją jau įgyvendinai? Jei idėja yra aktuali ne tik tau, bet ir kitiems jauniems žmonėms ir vietos bendruomenei, tuomet pasidalink ja su kitais ir taip uždėk idėjai pliusą!

 

Europos jaunimo savaitės metu Varėnos savivaldybėje vyksiančiame renginyje „Idėja+" jaunimas pristatys savo idėjas, kurios prisidėtų (prisideda) prie sėkmingo savanorystės skatinimo vietos lygmeniu. Labiausiai įkvepiančios idėjos autorius bus pakviestas į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2017 m. gegužės 5 d. Vilniuje, kur visi nugalėtojai galės susipažinti su pačiomis kiečiausiomis idėjomis iš visų Lietuvos savivaldybių.

 

Jaunimas pristatys savo idėjas pagrindine „Idėja+" tema „Savanorystės galimybės vietos bendruomenėje. Konkurso dalyvių idėjų klausysis ir jas vertins vietos politikai, visuomenės veikėjai ir bendraamžiai. Tavo idėja ir jos pristatymas turi būti autentiškas, t. y. sukurtas tavo paties arba tavo komandos. Pristatyti gali jau įgyvendintą veiklą, jos rezultatus ar poveikį arba idėją, kuri dar nebuvo įgyvendinta, bet gali būti įgyvendinta tavo vietos bendruomenėje ar savivaldybėje. Idėjos pristatyme gyvai gali dalyvauti ne daugiau kaip trys 13-30 metų žmonės. 
Kalbėtojas savo kalba turi įkvėpti. Ji turi sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema yra visiškai svetima. Tikime, kad idėjų „įgarsinimas", pasidalinimas jomis yra vertybė. Savo įgyvendinta idėja gali įkvėpti kitus, būti pavyzdžiu.

 

Registruokis:

 

Varėnoje „Idėja+" renginys planuojamas gegužės 3 dieną (viešojoje bibliotekoje), registracija vyksta iki balandžio 30 dienos. 

„Idėjas+" Varėnoje organizuoja Europos Jaunimo savaitės (EJS) ambasadorė Orinta Krivaitė.

 

EJS ambasadoriaus kontaktai:
Orinta Krivaitė
Tel. nr. +37062236052
El. paštas orintakrivaitė@gmail.com
www.jtba.lt

 

 

 

 

KOVO 29 D. LIETUVOS MOKINIŲ DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS KONKURSAS

 

 

 

 

KOVO 24 D. VERSLUMO SKATINIMO RENGINYS "NUO IDĖJOS IKI VERSLO" 

 

 

 

 

 
SAUSIO 23 D. - "MISIJA SIBIRAS' 16" VARĖNOJE 
 
 
 
 
GRUODŽIO 3 D.  - PILIETIŠKUMO MOKYKLA VARĖNOJE
 
 Siekdami supažindinti Varėnos jaunimą su savivaldos funkcijomis, JKL jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja projektą "Pilietiškumo mokykla"! Renginio metu dalyviai vienai dienai pataps rajono tarybos nariais, o vienas iš jų - net savivaldybės vadovu! Simuliacijos metu dalyviai galės išreikšti nuomonę jiems aktualiais klausimais bei konstruktyviai diskutuoti su savo bendraamžiais!
Registracija adresu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfU5cZRxyB1rdapoPLrlOuzIVc0ZoPe5WI8PfK0ciraWROvsg/viewform 
 
2016 m. gruodžio 3 d. nuo 10:30 iki 16:30 val.
 
 
 
 
 
 
 
JAUNIMO INFORMAVIMO TAŠKO ATIDARYMAS VARĖNOJE 

 

 

Eurodesk - tai Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 33 Europos šalyse ir teikiantis informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. 

Džiaugiamės, kad ir Varėna prisijungs prie Eurodesk veiklos. Tad kviečiame visus į Jaunimo informacijos centro atidarymą Varėnoje!!!

Čia jūs turėsite galimybę susipažinti su Eurodesk Lietuva programos vadove Ingrida Jotkaite, išgirsti kas gi yra tas Eurodesk'as, išgirsti apie jaunimo galimybes, bei begeriant šiltą arbatą pasikalbėti su Eurodesk'o atstovais!

 

 

 
 
 
"KINO RITĖS 2016"  
 
Lapkričio 24 d., 17 val. Varėnos kino salėje vyks Varėnos rajono jaunimo trumpametražių kino filmų konkursas "KINO RITĖS 2016". Turėsite progą matyti net 6 darbus ir išrinkti labiausiai patikusį filmą! LAU-KIA-ME!!!  
 
 
 
 
 
LAPKRIČIO 11 D. - KVIEČIAME MOKYTIS PROGRAMUOTI
 
 
 
 
 
LAPKRIČIO 9 D. - JAUNIMO GARANTIJŲ INICIATYVOS RENGINYS VARĖNOJE
 

 Jaunuoli, ateik ir veik. Šių metų lapkričio 9 d. 10 val. Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriuje (Dzūkų g. 16) vyks Jaunimo garantijų turo per Lietuvą „Sužinok, kad gali!" renginys.
Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažins dalyvaudami patyriminiame dinaminiame užsiėmime, kurį ves profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris, turės galimybę dalyvauti asociacijos „Langas į ateitį" organizuojamame protų mūšyje bei aplankyti Varėnos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir susipažinti su jos darbu iš arti.
 
Renginys nemokamas.
Dalyvauti kviečiami niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai. Dalyvių skaičius ribotas.
Registracija Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriuje, tel. (8 310) 31 625.

Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesių laikotarpį suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus. Projektą įgyvendina Lietuvos pramonininkų konfederacija, projekto partneriai - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža, kitos institucijos.

Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriaus informacija. 
 
 
 
 
 
 
 
TARPTAUTINIS JAUNIMO SPORTO TURNYRAS VARĖNOJE
 

Jaunimo mobilumo centras „uMunthu" kviečia dalyvauti Tarptautiniame jaunimo sporto turnyre Varėnoje š.m. spalio 1 d. 11 val. Renginio metu turėsite galimybę smagiai praleisti laiką su jaunuoliai iš šešių šalių - Makedonijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. Turnyras ne profesionalus, todėl sportiniai įgūdžiai nėra svarbiausia - ateik, net jeigu sportine veikla paprastai neužsiimi. Kartu ne tik žaisime krepšinį, futbolą ir tinklinį, tačiau įsitrauksime į neformalaus ugdymo veiklas, susipažinimo žaidimus ir taip iš arti pažinsime kitas kultūras bei susirasime bendraminčių užsienyje. Visų dalyvaujančių šventėje laukia organizatorių dovanos. Dalyvavimas nemokamas. Tad jei tau 16-25 metai, būtinai registruokis iki rugsėjo 16 dienos: goo.gl/YWDd8G

 

Šis turnyras - jaunimų mainų „Kick-off for Social Inclusion", finansuojamų Erasmus+ programos, dalis.


 

 

 

 

SKELBIAMI JAUNIMO ORGANIZACIJŲ VEIKLOS DALINIO FINANSAVIMO KONKURSO REZULTATAI

 

2016 M. Varėnos rajono savivaldybės finansuojami projektai:

Įsakymas dėl lėšų skyrimo.

Jaunimo organizacijos įregistravimo išlaidos kompensavimas:

 Įsakymas dėl asociacijos registravimo išlaidų kompensavimo.

 

 

Atsiskaitymo tvarką, sutarties formą rasite interneto svetainėje http://www.varena.lt/lt/jaunimas/veiklos-finansavimo-galimybes, pasirašytą sutartį pristatyti Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistei G. Deviadaitei iki gegužės 6 d.

 

„ATRASK SAVE"- puiki galimybė veikti!


Kviečiame15-29 metų jaunuolius, kurie nedirba, nesimoko ir neregistruoti Darbo biržoje, dalyvauti JGI (Jaunimo garantijų iniciatyvos) projekte „ATRASK SAVE".

Mes galime padėti grįžti į švietimo sistemą, darbo rinką ar pasiūlyti atlikti savanorišką veiklą. Dalyvaudami projekte užsitikrinsite: privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), užsiimsite mėgiama veikla, turėsite galimybę išvykti savanoriauti į bet kurį Lietuvos miestą. Savanorystei galėsite pasirinkti veiklą, kurioje norėtumėte išbandyti save. Savanorystės atlikimo metu projektas finansuoja kelionės, būsto, maitinimo išlaidas.
Jei pažįstate tokį žmogų - rekomenduokite, ateikite, rašykite, skambinkite.


JGI koordinatorė Laura Jurgelevičiūtė tel.8 654 87 012

el.paštas: laura.svietimocentrasvar@gmail.com

Varėnos švietimo centras, J. Basanavičiaus g. 9

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisideda prie projekto „ATRASK SAVE" viešinimo ir geranoriškai bendradarbiauja įgyvendinant projektą.

 

 

 

                                                                              SAKOME PATYČIOMS - NE!

arėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba reaguodama į jaunimo komentarus dėl patyčių mokyklose, ragina mokyklų bendruomenes šios problemos neignoruoti, o kaip tik apie tai diskutuoti ir garsiai kalbėtis.
Iki balandžio 30 d. Varėnos kultūros centro kino salė 5 - 12 klasių mokinius kviečia pasižiūrėti patyčių temą gvildenantį filmą „Atsiprašau
!".

 

Kino filmų peržiūras užsisakyti galima trečiadieniais - penktadieniais jums patogiu metu. Peržiūrų kainos:

 • 2 Eur, kai peržiūroje dalyvauja daugiau nei 30 mokinių;
 • 3 Eur, kai peržiūroje dalyvauja mažiau nei 30 mokinių;
 • Lydintiems pedagogams - nemokamai.

 

Kontaktinis asmuo: Vaida Naruševičiūtė tel. 8 310 31124, vaida.naruseviciute@varena.lt. 

 

  

Atsiprašau! / Spijt!                                                              

Drama, Nyderlandai, 2013

Lietuviškai įgarsinta, 95 min.

Temos pokalbiams po filmo: patyčios mokykloje, jauno žmogaus pasaulėjauta, santykiai šeimoje, draugystė, pirmoji meilė. 

 

Filmas apie talentingą berniuką Jochemą, kuris yra kitoks ir nepritampa prie bendraamžių. Jis turi antsvorio, tad aplinkiniams yra puikus taikinys patyčioms. Mokytojai to nepastebi arba tiesiog rimtai nežiūri į vaikų pokštus Jochemui.

Ar lengva ką nors pakeisti ar sustabdyti, kai papuoli į sudėtingų įvykių sūkurį? Filmo pagrindinis herojus - jautrus, neryžtingas, išgyvena dėl antsvorio, tačiau tai netrukdo jam įsimylėti, bandyti susirasti draugų. Aukščiausias filmo kritinis taškas - skaudus ir atskleidžiantis pagrindinę filmo mintį: patyčios - kur jos veda?...
Filmo pabaigoje kiekvienas filmo herojus apgailestauja ir norėtų atsiprašyti: mokytojai, draugai, klasiokai. Kiekvienas gailisi, kad nieko nedarė, bet kiekvienas turi tam savų priežasčių.

Skaudus, kupinas išgyvenimų filmas atskleidžia aktualias jauno žmogaus problemas, santykius šeimoje, draugystę ir pirmąją meilę.

2014 m. filmas pelnė Europos kino akademijos apdovanojimą už geriausią filmą jaunajai auditorijai.

Nemokama metodinė medžiaga aptarimui: mokiniams ir mokytojams.

 

 

Varėnos rajono savivaldybės
Jaunimo reikalų taryba

 

 

                                                                   „MUZIKINIAI PAVAKARIAI“ SUGRĮŽTA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurso nuostatai: čia.

 

 

 

                                                                            JAUNŲ ŽMONIŲ DĖMESIUI!

Visus Varėnos rajono jaunus žmones (14-29 m.) kviečiame prisidėti prie Jaunimo reikalų departamento inicijuojamos el. apklausos! Apklausa siekiama išsiaiškinti jaunų žmonių požiūrį į santykius su šeima, studijas ir mokslą, laisvalaikį ir užimtumą, draugų tinklą, gyvenimo sąlygas ir kt. Apklausos trukmė yra apie 30 min. Garantuojamas Jūsų konfidencialumas, t.y. atsakymai ir surinkti tyrimo duomenys bus naudojami tik moksliniams apibendrinimams. Į pateiktus klausimus prašoma atsakyti remiantis savo nuomone.

Jūsų nuoširdūs ir atviri atsakymai padės geriau suprasti Lietuvos jaunimo situaciją ir parengti ilgalaikės jaunimo problematikos tyrimų koncepcijos metmenis. Iš anksto dėkojame!

Nuoroda į klausimyną: čia.

 

 

Projektas „ATRASK SAVE" tiesia ranką jaunuoliams

Kviečiame dalyvauti!

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pradėjo įgyvendinti projektą „Atrask save", skirtą 15-29 metų jaunimui.

Projektas „Atrask save" padės nedirbantiems, nesimokantiems, neaktyviems jaunuoliams įsilieti į švietimo sistemą ar darbo rinką. Dalyvavimas projekto veiklose atvers galimybę geriau pažinti save, įgauti pasitikėjimo savimi, motyvacijos dirbti ar mokytis. Jaunuoliai, atsižvelgdami į savo individualius poreikius, asmeninius siekius, turimą patirtį bei žinias, galės dalyvauti skirtingose veiklose. Pasirinktuose užsiėmimuose jaunuoliai dalyvaus grupėmis, todėl galės užmegzti ryšius, įsitraukti į aktyvią ir jaunam žmogui patrauklią veiklą.

Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriuje registruotus nepasirengusius darbo rinkai jaunuolius (nekvalifikuotus, turinčius nepaklausias profesijas ir kt.) projekto koordinatorius pakvies dalyvauti užsiėmimuose, kurie skatins motyvaciją ir gilesnį savęs pažinimą, padės atsiskleisti ir sustiprėti asmenybei, ugdys bendravimo, savarankiškumo ir socialinius įgūdžius. Su psichologų pagalba dalyviai galės įsigilinti į savo darbinius gebėjimus, profesinius interesus ir asmenybės bruožus. Vėliau jie susipažins su darbo rinka, švietimo sistema, savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindais. Taip pat bus organizuojamas išvažiuojamasis dviejų dienų seminaras, skirtas dalyvių įsivertinimui.

Orientuoti į samdomą darbą jaunuoliai be minėtų paslaugų galės pasinaudoti praktinio mokymo su techniniu mentoriumi galimybe pasirinktose įmonėse. Siekiantys dalyvauti švietimo sistemoje galės ne tik susipažinti su švietimo įstaigomis, bet ir šešėliuoti (gyvai stebėti pageidaujamos profesijos žmogaus darbą). Norintiems pradėti savarankišką veiklą bus pristatyti savarankiškos veiklos pradėjimo pagrindai bei gerosios smulkaus verslo praktikos.

Darbo biržoje registruoti pasirengę darbo rinkai jaunuoliai (įgiję paklausią profesiją, neturintys patirties, praradę darbinius įgūdžius ir kt.) turės galimybę dalyvauti užsiėmimuose, kurie padės ugdyti papildomus gebėjimus ir kompetencijas. Šie jaunuoliai įgaus žinių, kaip efektyviai save pristatyti potencialiems darbdaviams, valdyti stresines situacijas ir konfliktus, planuoti laiką. Bus siūloma praktiškai susipažinti su įmonėmis bei dalyvauti neformaliame profesiniame mokyme.

Jaunimo reikalų departamentas kartu su partneriais neaktyviems 15-29 metų jaunuoliams (neregistruotiems darbo biržoje) taip pat teiks ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką. Jaunuoliams bus teikiamos informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, savęs pažinimo, motyvavimo paslaugos, ugdomi socialiniai ir gyvenimo įgūdžiai, įtraukiama į visuomenei naudingą veiklą ir organizuojamos savanorystės paslaugos.

Lietuvos darbo birža projektą įgyvendina kartu su Jaunimo reikalų departamentu ir 57 su jaunimu dirbančiomis jaunimo organizacijomis. Projektas finansuojamas Europos sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto vertė - 33.798.580 Eur. Projekto metu įgyvendinamos priemonės, numatytos Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo plane.

 

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Alytaus  teritorinės darbo biržos Varėnos skyriaus Projekto  „Atrask save"  specialistė-koordinatorė  Jolita  Speteliūnienė,  Dzūkų g. 16, Varėna; tel.  (8 310)  31  625, el. p.jolita.speteliuniene@ldb.lt.

 

 

 

 

JAUNIMO KOMANDA PROTŲ MŪŠYJE „ISTORIJOS DETEKTYVAI“ !

 

     Per Lietuvą keliaujanti protų kovų banga neaplenkia nė vieno. Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) pakviesta suburti komandą Alytuje vyksiančiame Dzūkijos regiono ture ilgai nedvejojo. Jau vasario 20 d. Alytaus kraštotyros muziejuje svečiavosi naujai iškepta Varėnos rajono jaunų žmonių komanda „Čekuolio anūkai"!  Komandą sudarė šeši šaunūs jaunimo atstovai: Augustas Bliujus, Karolis Murachimovas, Justė Gardinecaitė, Edvinas Grikšas, Rimvydas Aleknavičius ir Giedrė Deviadaitė.

    Protų mūšis „Istorijos detektyvai" - tai Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų inicijuojamas intelektinis žaidimas skirtas Lietuvos istorijos mylėtojams. Žaidime buvo 5 turai po 10 klausimų, visi jie iš Lietuvos istorijos (kultūra ir menas, sąsajos, regiono istorija, asmenybės, legenda ar tikrovė).

    Žaidimą vedęs LRT laidos „Istorijos detektyvai" vedėjas ir prodiuseris Virginijus Savukynas fotografavo mūsų komandą ir juokaudamas sakė perduosiąs nuotraukas bei linkėjimus nuo anūkų gerbiamam A. Čekuoliui. Produktyvus šeštadienis neprailgo, turėjome puikią galimybę kartu su kitomis septyniomis komandomis išgerti arbatos, pabendrauti, apžiūrėti muziejaus eksponatus.

 

Giedrė Deviadaitė

Varėnos r. sav. administracijos

Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė

(jaunimo reikalų koordinatorė)

 

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

JAUNIMAS KVIEČIAMAS BENDRADARBIAUTI!


Sausio 21 dieną Varėnos rajono savivaldybėje šurmuliavo jaunimas. Čia vyko atviras Jaunimo reikalų tarybos (toliau - JRT) posėdis, kuriame dalyvauti buvo kviečiami visi. „Norint atsakingai atstovauti jaunų žmonių interesams būtina žinoti ir tų žmonių problemas, jų lūkesčius ir norus. Visų pirma mums visiems reikia kalbėtis ir bendradarbiauti,- sakė JRT pirmininkė Jurgita Keršienė.

Posėdžio metu buvo pristatyta 2015 metų JRT veiklos ataskaita, aptarti jaunimo pasiūlymai šių metų veiklos planui. Taip pat buvo perrinktas JRT pirmininkės pavaduotojas, bendru sutarimu juo tapo Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos mokinys Laurynas Būda. Susirinkę jauni žmonės drąsiai reiškė savo nuomonę, diskutavo aktualiais klausimais, nebijojo ir paprieštarauti.

JRT džiaugiasi, jog rajono jaunimui iš tiesų rūpi jo gerovė ir tikisi nuoširdaus dialogo ateityje.

 

Giedrė Deviadaitė
Varėnos r. sav. administracijos
Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė
(jaunimo reikalų koordinatorė)

 

     

 

 

 
JAUNIMUI RŪPI!

 

Minint sausio 13-osios įvykių 25-ąsias metines, jaunimas aktyviai dalyvavo vykusiuose minėjimuose, iniciavo įvairias akcijas. Viena iš jų - neužmirštuolės žiedai prie širdies, kurie simbolizuoja pagarbą ir atminimą. Minėjimo Varėnoje metu pakalbinus keletą jaunuolių buvo smagu išgirsti, jog jaunimui rūpi ir jie ypatingai džiaugiasi galėdami bent taip prisidėti prie pagerbimo tų žmonių, kurie vardan mūsų laisvės paaukojo viską.

Didžiuojuosi, jog auga karta, kuri savo nuoširdžiais darbais siekia geresnio rytojaus. Karta, kuri dar geba prieiti prie garbaus amžiaus atstovo, jam pasiūlyti arbatos ir kartu diskutuoti, ką jis patyręs tą sunkią visai Lietuvai dieną prieš ketvirtį šimtmečio. Karta, kuri gimė jau laisvoje Lietuvoje ir yra be galo dėkinga už ją kovojusiems.

Ačiū visiems prisidėjusiems prie Jaunimo dėkingumo galerijos. Ją galite peržiūrėti žemiau.

 

Giedrė Deviadaitė

Varėnos r. sav. administracijos

Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė

(jaunimo reikalų koordinatorė)

 

                                        

 

 

 

 

VARĖNOS RAJONO JAUNIMAS SVEIKINA SU ŠVENTĖMIS!

 

 

Artėjant gražiausioms metų šventėms, pamiršę viską aplinkui skubate užbaigti pradėtus darbus, lakstote po prekybos centrus, ieškote kaip šiais metais nustebinti artimuosius. O mes, Varėnos rajono jaunimas, nusprendėme jus nustebinti ne pirktinėmis dovanomis, o savo kūrybos daina bei video klipu.
Tai padaryti pavyko bendradarbiaujant su Giedre Deviadaite - Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste (jaunimo reikalų koordinatore). Giedrei sukūrus dainos žodžius mes savo iniciatyva susibūrėme į kūrybinę grupę. Nieko nelaukę, kibome į darbus: Aidas Tamulevičius (gitara) ir Aurelijus Kauneckis (saksofonas), Ugnė Martusevičiūtė (vokalas) ir garso inžinierius Dovydas Žilinskas sukūrė muziką. Vėliau prisijungė ir kitos vokalistės: Greta Valasinavičiūtė, Karolina Pavilonytė ir Milita Užgirytė. Varėnos kultūros centro studijoje įrašėme savo dainą, vėliau - operatorius Aivaras Žydelis kūrybinį procesą nufilmavo, o Andrius Ribinskas sumontavo video klipą. Kompaktinius diskus su daina ir jos klipu dovanojome ir su šventėmis sveikinome Varėnos rajono savivaldybės merą Algį Kašėtą, mero pavaduotoją Giedrių Samulevičių ir administracijos direktoriaus pavaduotoją Vilmą Miškinienę. Taip pat pasveikinome ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorę Nijolę Pavasarienę bei Varėnos kultūros centro direktorę Marytę Stoškutę.
Klipą galite peržiūrėti adresu: https://www.youtube.com/watch?v=JOas-chf-Ro&feature=youtu.be
Buvo gera įžiebti šventinę nuotaiką ir stebėti nuoširdžiai besišypsančius veidus.

 

Ugnė Martusevičiūtė

 


AR TIKRAI NĖRA BŪDŲ SPRĘSTI JAUNIMO NEDARBO PROBLEMĄ?

 

Šių metų rugsėjo mėnesio duomenimis jaunimo (15-24) nedarbas Lietuvoje siekė 18,8 proc. (Statistikos departamento informacija) - šiek tiek mažiau nei Europos Sąjungos vidurkis, tačiau, palyginus su Europos lydere Vokietija, kur jaunimo nedarbas sudaro vos 7,2 proc., Lietuva gerokai atsilieka. 

Viena pagrindinių jaunimo nedarbo priežasčių - netinkamas profesinis orientavimas, nepakankamas vidurinio lavinimo bei profesinių ir aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas, padedant jauniems žmonėms apsispręsti dėl būsimos profesijos, taip pat nepakankamas jaunų žmonių domėjimasis darbo rinka.

 

Pagalba niekur nedirbantiems ir nesimokantiems jaunuoliams

 

Jaunimo nedarbo problema ypač jaučiama atokesniuose regionuose, mažesniuose miesteliuose, kur jauni žmonės turi mažiau įvairių veiklų pasirinkimo galimybių. Dažnai tokiems jaunuoliams pritrūksta žinių, profesionalios konsultacijos ar motyvavimo, kurios padėtų atrasti stipriąsias savo savybes, suprasti, kokių kompetencijų ir žinių reikia norint įgyti vieną ar kitą profesiją.

Tokiems jaunuoliams pagalba ir paslaugos teikiamos atviruosiuose jaunimo centruose (AJC) ir atvirosiose jaunimo erdvėse (AJE). Nors šiose įstaigose gali lankytis visi jauni žmonės, visgi didžioji veiklų ir darbo dalis orientuota būtent į jaunus žmones, kurie dažnai apibūdinami kaip niekur nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis jaunimas (toliau - NEET‘s).

Šiuo metu visoje Lietuvoje veikia 27 AJC ir 136 AJE. Šiose įstaigose jaunuoliams teikiamos motyvavimo, bendrųjų gebėjimų ugdymo, įtraukimo į visuomenei naudingas veiklas - pedagoginių konsultacijų paslaugos, kurios padeda jauniems žmonėms apsispręsti dėl būsimos darbo vietos, grįžti į mokymo įstaigas ir pan.

 

Savanorystė - būdas atrasti sau artimas sritis ir įgyti patirties

 

Dažnas jaunuolis susiduria ir su sunkumais dėl tinkamo profesijos pasirinkimo. Ne retai įstoję mokytis jaunuoliai nusivilia studijuojama profesija, praranda norą toliau mokytis, dirbti pagal įgytą specialybę.

Savanorystė - vienas iš būdų „pasimatuoti" būsimąją profesiją, realiai pamatyti, kokie darbai dirbami pasirinkus vieną ar kitą profesiją ar specialybę. Kokybiškos savanorystės metu jaunuoliai įtraukiami į jų poreikius ir gebėjimus atitinkančias savanoriškas veiklas, kurių metu jaunuoliai gali iš „vidaus" susipažinti su įvairių darbų specifika, atrasti dominančias sritis, pažinti patį save (savo stipriąsias savybes, įgūdžius ir pan.)

Departamentas iki spalio 30 d. įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Jaunimo savanoriška tarnyba", kuris tapo viena iš Jaunimo reikalų departamento kartu su Lietuvos darbo birža įgyvendinamo jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save" dalių.

Per visą projekto laiką jame dalyvavo jau 689 jauni žmonės, iš jų 24,8 proc. įsidarbino, 9,4 proc. grįžo į švietimo įstaigas ir 2,9  proc. emigravo.

 

Skatina jaunų žmonių verslumą

 

Svarbus jaunimo nedarbo problemos sprendimo būdas ir jaunų žmonių verslumo skatinimas. Tačiau jaunuoliai norintys pradėti savo verslą neretai susiduria su tam tikra problema: jie neturi reikiamos patirties, pasitikėjimo savimi, pagaliau, pradinio kapitalo, o bankai į jaunuosius verslininkus žiūri įtariai.

Jaunimo verslumo stoka ypatingai jaučiama Lietuvos regionuose. Nors įvairių Lietuvos institucijų programos orientuotos tiek į regionuose esančias veiklas, tiek į miesto verslumo skatinimą, pastebima, kad tai sunkiai sprendžia jaunimo verslumo skatinimo problemą rajonuose. Pagrindinės priežastys - kompetencijų nebuvimas (dažna problema miesteliuose, kad jaunas žmogus turi idėjų, tačiau neturi žinių pasinaudoti esančiomis galimybėmis įgyvendinti jas - parašyti projektą, susirasti partnerių, rėmėjų, bendraminčių), informacijos stoka (daugelis rajonuose gyvenančių jaunų žmonių nė nežino apie įvairias programas ar net pačias vietas, kuriose būtų galima rasti informacijos apie verslo angelus, projektus, renginius, organizuojamus projektų konkursus) ir pan.

Šiuo metu yra nemažai priemonių, kurios padeda jaunimui ugdytis kompetencijas ne tik orientuotas į verslumo ugdymą, bet ir asmeninių savybių tobulinimą. Ūkio ministerija skatina ir skiria subsidijas smulkiam, jaunam ir vidutiniam verslui, taip pat ir Europos struktūrinių fondų parama yra nukreipta į smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą ir skatinimą. Švietimo ir mokslo ministerija diegia ir bando kiek įmanoma labiau integruoti ekonomikos ir verslumo mokymąsi formaliojo ugdymo programose. Daug projektų inicijuoja ir kitos įstaigos, pvz., garsus ir žinomas projektas ,,Pradėkime verslą kartu" organizuojamas VšĮ ,,Versli Lietuva". Tai tik keletas išvardintų projektų, veiklų, kuriomis bandoma ugdyti jaunus žmones.

 

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

 

 

 

DARBO SU JAUNIMO FORMŲ ĮVAIROVĖ BELGIJOJE

 

Spalio 19-23 dienomis Lietuvos jaunimo bei dirbančių su jaunimu specialistų delegacija dalyvavo tarptautiniame pažintiniame vizite „Darbo su jaunimu formų įvairovė vietos lygmeniu" Belgijoje. Šį vizitą organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Belgijos Kultūros, jaunimo, sporto ir medijos ministerija. Vizito susitikimai vyko šiauriniame Belgijos regione - Flandrijoje, kur Varėnos rajono savivaldybės administracijai atstovavo jaunimo reikalų koordinatorė Giedrė Deviadaitė.

Vizito metu dalyviai aplankė daugiau nei 10 atvirų jaunimo centrų, erdvių ir klubų. Šešių asmenų delegacija aktyviai diskutavo su Flandrijos regiono jaunimo darbuotojais, dalijosi gerąja patirtimi. Aplankytos jaunimo erdvės labai skyrėsi veiklos principais: vienose buvo akcentuojamas darbas su jaunimu per muziką, šokį, kitur jaunimas užsiėmė rankdarbiais,  sportu ar net cirko triukais. Jaunimo politika Belgijoje jau turi brandžią istoriją - vienas iš vietos jaunimo darbuotojų pasakojo, jog dar jo seneliai buvo įsitraukę į jaunimo užimtumo veiklą, vėliau į jaunimo centrus leido savo vaikus, o pastarieji - savuosius.

Belgijoje jaunimo erdvių veiklos vykdomos stipriu savanorystės pagrindu: jaunuolis iš pradžių pats ugdomas, vėliau tampa savanoriu, o pašaukimui ir galimybėms esant įgyja ir atviros jaunimo erdvės darbuotojo kompetencijas. Įdomu tai, jog absoliučiai visų aplankytų jaunimo centrų darbuotojai, su kuriais bendravome, prieš įsidarbindami yra keletą metų savanoriavę.

Nors Flandrijos jaunimo centrai ganėtinai skiriasi nuo lietuviškųjų, visi vizito dalyviai sutiko, jog svarbiausia vienas tikslas - dirbti su jaunimu taip, kad jauni žmonės taptų sąmoningi, savarankiški, atsakingi už savo ir visuomenės gerovę, ir kartu sudaryti sąlygas jų saviraiškai bei saugiam ir prasmingam laisvalaikiui.

 

Giedrė Deviadaitė

Varėnos r. sav. administracijos

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė

(jaunimo reikalų koordinatorė)

 

 

 

 

 

 

 
 

JAUNIMO GARANTIJŲ INICIATYVOS PROJEKTAS „ATRASK SAVE"

Varėnos švietimo centras 2015 m. rugsėjo 30 d. pasirašė bendradarbiavimo įgyvendinant projektą  „Atrask save" (projekto. Nr. 07.4.1-ESFA-V-404-01-0001) sutartį. Projektą koordinuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektui įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Jo įgyvendinimo laikotarpis: 2015 m. spalio 1 d. - 2018 m. rugsėjo 1 d. Tikslinė grupė: 15-29 metų amžiaus, nedirbantis, nesimokantis, turintis mažiau galimybių savirealizacijai, jaunimas.

Varėnos švietimo centre, vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė, Indrė Kondratavičiūtė, teiks ankstyvosios intervencijos ir aktyvumo skatinimo paslaugas:

• vaiko minimalios priežiūros;

• pagalbos pažįstant save;

• socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo;

• motyvavimo;

• informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes;

• įtraukimo į visuomenei naudingą veiklą;

• tarpininkavimo su švietimo įstaigomis ar teritorine darbo birža;

• savanoriškos veiklos atlikimo organizavimo.

Įtraukiant rajono jaunimą į projekto „Atrask save" veiklą, bus maksimaliai orientuojamasi į pačių jaunuolių poreikius, karjeros ir gyvenimo planavimo lūkesčius. Todėl kviečiame jaunimą bei su juo dirbančias tarnybas, įstaigas, patiems kreiptis telefonu, el. paštu, arba užsukti į Varėnos švietimo centrą, adresu: J.Basanavičiaus g.9, Varėnoje.

 

Tel. pasiteirauti : 8 310 31 232, el. paštas indre.svietimocentras@gmail.comAPIE BALTIJOS ŠALIŲ BENDRADARBIAVIMĄ IR MOTYVACIJĄ SIEKTI DAUGIAU

 

 

   Rugpjūčio 23-30 d. Daugirdiškių mokymų centre šurmuliavo jaunimas iš keturių Baltijos šalių - atstovai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dalijosi savo patirtimi jaunimo politikos srityje ir tobulino savo profesines bei socialines kompetencijas įvairių užsiėmimų metu.

 

Projektas „Baltic cooperation: developing local youth policy together" finansuotas „Erasmus+" programos, o jo metu 32 dalyviai atstovavo savo savivaldybėms, jaunimo organizacijoms, jaunimo reikalų taryboms, jaunimo užimtumo centrams ar kitoms įstaigoms, dirbančioms su jaunais žmonėmis. Mokymuose apie Baltijos šalių bendradarbiavimą bei jaunimo politikos įgyvendinimo vystymą dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) G. Deviadaitė. 

 

Politikos tyrimų ir analizės instituto organizuoti mokymai leido projekto dalyviams patiems kritiškai įsivertinti esamą situaciją ne tik jų šalyje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Vienas iš projektų tikslų buvo parengti aiškias jaunimo politikos įgyvendinimo bei paramos schemas konkrečiai kiekvienai savivaldybei vietos lygmeniu. Mokymų metu pristatyti įvairūs metodai bei strategijos, kaip suprasti jaunimo poreikius, analizuoti statistiniai duomenys, tyrimai bei apžvelgtos kitos aktualijos, padedančios suvokti jauno žmogaus pasaulėžiūrą. „Minčių lietaus" metodo pagalba jaunimas siūlė savo idėjas, kaip motyvuoti mažiau galimybių turintį ar neorganizuotą jaunimą, kaip paskatinti jį įsitraukti į jaunimo politikos stiprinimo veiklas; kaip elgtis, atrodyti, ką pasiruošti oficialių pokalbių metu, kaip produktyviai išnaudoti žiniasklaidos priemones ir tapti matomiems visuomenėje. Savaitė buvo itin intensyvi - projekto dalyviai ne tik įgijo daug naudingos patirties, turėjo galimybę palyginti kitų šalių pavyzdžius, bet pasisėmė ir kultūrinių žinių. Projekto veiklomis buvo laužomi nacionaliniai, tarpkultūriniai stereotipai, jaunimas galėjo drąsiai reikšti savo nuomonę ir taip stiprinti savo pasitikėjimą savimi, išeiti iš komforto zonos. 

 

Septynios dienos tikrai neprailgo. Jų metu užsimezgė stiprus ryšys tarp kaimyninių šalių jaunuolių, o kartu su juo ir būsimi bendradarbiavimo projektai, bendros idėjos, nauji tikslai. Paskutinės dienos rytą prieš atsisveikinant, Daugirdiškėse skambėjo jaunatviškas juokas ir smagūs šūksniai, jog šis projektas - tik graži draugystės pradžia.

 

Giedrė Deviadaitė
Varėnos r. sav. administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė
(jaunimo reikalų koordinatorė)
Tel. (8 310) 32 020
El. p. jaunimas@varena.lt
https://www.facebook.com/jaunimasvarenoje

 

                         

 

 

VARĖNOJE IR VĖL NUAIDĖJO TARPTAUTINĖS JAUNIMO DIENOS ŠVENTĖ!

 

 

Trečiadienį vakarop, kuomet visi sujudo iš darboviečių ir ruošėsi keliauti į namus, Varėnos gatvėmis nuaidėjo griausmingos jaunimo eisenos garsai. Iškilminga jaunimo organizacijų kolona žygiavo nuo Geležinkelio stoties aikštės, pagrindinėmis Varėnos gatvėmis iki pat Varėnos kultūros centro. Eisena sulaukė itin didelio gyventojų susidomėjimo - visi mojo rankomis per langus bei plojo aktyviam jaunimui, susivienijusiam ir išdrįsusiam išeiti į miesto gatves. Eisenoje skambėjo linksmos skanduotės, organizacijų šūkiai, kartkarčiais nubanguodavo rankų jūra.

 jaunimas Varėna Tarptautinė diena

Tarptautinės jaunimo dienos minėjimo šventę organizavo Varėnos rajono jaunimo reikalų taryba, kuri eitynėmis ragino nebūti abejingiems jaunimo problemoms bei skatino pačius jaunuolius aktyviau dalyvauti pilietinėje ir visuomeninėje veikloje. Eisenoje žygiavo daugiau kaip 150 žmonių iš įvairių organizacijų ir klubų. Joje dalyvavo Varėnos rajono jaunimo reikalų taryba, automobilių sporto klubas „Autoakimirka", Naujųjų Valkininkų kaimo jaunimas, aktyvaus laisvalaikio klubas „Juostandis", Merkinės kultūros centro šokių kolektyvas „Versmė", Jaunųjų konservatorių lygos Varėnos skyrius, jaunimo organizacijos „DARBAS" Varėnos skyrius, sporto klubas „Ūla", Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos jaunieji šaujaunimas tarptautinė jaunimo diena Varėnaliukai, Varėnos „Ryto" progimnazijos šiaurietiško vaikščiojimo klubas, šeimų komanda „Vasarėlė", Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir kiti.

 Eisenos dalyviams sugrįžus prie Varėnos kultūros centro Tarptautinės jaunimo dienos proga sveikinimo žodį tarė Varėnos rajono savivaldybės meras A. Kašėta, kuris kartu su Jaunimo reikalų taryba atidarė pramogų erdvę jaunimui. Norintieji galėjo stebėti ekstremalią Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programą, apžiūrėti naujai įrengtus Varėnos rajono policijos

komisariato jaunimas Varėna Tarptautinė dienaautomobilius bei jų amuniciją, kiti tuo metu jau laipiojo „Juostandžio" medžių trasose. Žirgų mylėtojai grožėjosi Ž. Baublio atvežtu žirgu bei poniuku. Varėnos kultūros centro dailės studijos „Kadagys" vadovas A. Juškevičius mokė jaunuolius, kaip iš medžio išdrožti įvairius suvenyrus. Daug susidomėjusiųjų pritraukė ir veido tapybos, burbuliatoriaus, batuto, vandens kamuolių pramogos. Jaunimo koncerte dalyvavo Patricija Mickutė, Ugnė Martusevičiūtė, Karolina Gryn ir Gintarė Jasionienė, Varėnos muzikos grupės „Periferija" bei „The Groovy Group" ir šventės svečiai iš Lazdijų - grupė „DaFylk".

 

nuotr. Remigijaus Dzingelevičiaus 

 

Už pagalbą organizuojant šventę norime padėkoti visiems dalyviams, koncertinės dalies atlikėjams bei rėmėjams, be kurių indėlio nebūtų įvykęs toks puikus renginys: nuoširdus ačiū Varėnos rajono savivaldybei ir Varėnos kultūros centrui, už padovanotus nuotykius šventės svečiams dėkojame nuotykių parkui „Tarzanija",  už numalšintą jaunimo troškulį UAB „Neptūno vandenys", už vaišes šventės dalyviams UAB „Dzūkų gaminiai", UAB „Varėnos pienelis" ir  UAB „Varėnos duona". Tariame ačiū UAB „Staginis", kurios dėka šventės dalyviai galėjo pasidžiaugti ryškiaspalviais aitvarais danguje. Taip pat esame dėkingi garso operatoriui Romui Petrūninui ir visas gražiausias akimirkas įamžinusiam Edvinui Slipkauskui (nuotraukos apačioje).

Tikimės, jog ir kitais metais sulauksime tiek daug entuziastingų šventės dalyvių. O dabar galime drąsiai teigti - Varėnos rajono jaunimas - jėga!

Šventės filmuką galite pamatyti čia.

 

Giedrė Deviadaitė

Varėnos r. sav. administracijos

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė

(jaunimo reikalų koordinatorė)

 

                                                               

 

 

 

 

 

SVEIKINAME TARPTAUTINĖS JAUNIMO DIENOS PROGA!

 

 

 

 

 

 

 

AR JAU SUPLANAVAI, KAIP PRALEISI RUGPJŪČIO 12 - TARPTAUTINĘ JAUNIMO DIENĄ? KVIEČIAME PRISIJUNGTI!

 

 
 
 
 
ŠVENTEI IEŠKOMI SAVANORIAI!
 
 
 
 
 
 
KVIEČIAME REGISTRUOTIS TARPTAUTINĖS JAUNIMO DIENOS MINĖJIMO ŠVENTĖS EISENAI!
 
 

 

 

 

 

JAVAKIS sistema - naujos galimybės vaikams ir jaunimui!

 

 

Birželio 30 d. Vilniuje, konferencijos „Jaunimo ir vaikų informavimas bei konsultavimas e-erdvėje: naujos galimybės" metu pristatyta JAVAKIS sistema ir jos teikiamos naujos e-paslaugos.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių iš įvairių valstybinių ir nevyriausybinių institucijų, dirbančių vaikų, jaunimo, vaikų teisių ir įvaikinimo/globos srityse, jaunimo darbuotojai, kiti suinteresuotų organizacijų atstovai. Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai. Buvo pristatytas projektas „Jaunimo ir vaikų konsultavimo bei informavimo paslaugų teikimas viešojoje e-erdvėje" ir pagrindinis jo rezultatas - JAVAKIS sistema. Ši sistema žymiai paspartina daugelį procesų ir taip sudaro palankesnes galimybes ne tik informacijai viešinti, bet ir greičiau spręsti vaikams ir jaunimui iškylančias problemas. Pagrindinės JAVAKIS sistemos teikiamos e-paslaugos: vaikų informavimas ir konsultavimas, įtėvių, globėjų informavimas ir konsultavimas, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų teikiamų projektų priėmimas ir administravimas, jaunimo informavimas ir konsultavimas, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų darbuotojų kompetencijų tikrinimas ir sertifikavimas. Konferencijos metu pranešimus skaitė LiJOT (Lietuvos jaunimo organizacijų taryba), Eurodesk atstovai ir kiti svečiai, kurie pabrėžė, kad valstybę sudaro apie 23% jaunų žmonių, į kurių poreikius būtina atsižvelgti. Pranešėjai teigė, jog jaunimo informavimas bei konsultavimas, tai ne vien gero patarimo davimas, tai - nenutrūkstantis procesas. Numatoma, jog atlikus paskutinius sistemos darbus, visomis jos funkcijomis bus galima naudotis jau nuo 2016 m.

Daugiau informacijos: http://www.jrd.lt/es-projektas-jaunimo-ir-vaiku-konsultavimo-bei-informavimo-paslaugu-teikimas-viesojoje-e-erdveje

 

 

Giedrė Deviadaitė
Varėnos r. sav. administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė
(jaunimo reikalų koordinatorė)
Tel. (8 310) 320 20
El. p. jaunimas@varena.lt
https://www.facebook.com/jaunimasvarenoje

 

 

 

SKELBIAMI SAVIVALDYBĖS LĖŠOMIS 2015 METAIS FINANSUOJAMŲ PROJEKTŲ KONKURSO REZULTATAI!

 

Vadovaudamasis Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. T-VII-1140 „Dėl Varėnos rajono savivaldybės finansinės paramos jaunimo veiklai teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo" 27. punktu "Savivaldybės administracijos administracijos direktorius, vadovaudamasis Jaunimo reikalų tarybos sprendimu (nutarimu), įsakymu skiria lėšas jaunimo projektams finansuoti" bei Varėnos rajono savivaldybės 2015 m. balandžio 1 d. Nr. DV-344 įsakymu „Dėl jaunimo projektų finansavimo" skiria lėšas jaunimo organizacijoms.

Direktoriaus įsakymu patvirtintą sąrašą rasite čia.

Po rezultatų paskelbimo su patvirtintų finansuojamų programų teikėjais susisieksime asmeniškai elektroniniu paštu. 

 

JAUNIMAS DISKUTAVO, KAIP SUMANIAI ĮGYVENDINTI SAVO TIKSLUS

 

2014 m. spalio 6 - 14 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Just what the Youth ordered", kuriuos organizavo Varėnoje įsikūrusi jaunimo organizacija VšĮ "uMunthu". Projekte dalyvavo 42 dalyviai iš Slovakijos, Rumunijos, Turkijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos. Projekto dalyviai dalinosi patirtimi, įgyta ieškant darbo, dirbant ir savanoriaujant įvairiose organizacijose skirtingose valstybėse.

Mainų metu vyko įvairi, neformalaus ugdymo metodais paremta, veikla - paskaitos, žaidimai, diskusijos, darbas grupėse, vaidinimai, kultūriniai vakarai ir daug kitų. Projekto dalyviai ne tik klausėsi programą ruošusių vadovų bei kviestinių svečių, bet ir patys aktyviai dalyvavo veiklose - ieškojo informacijos apie tarptautinių studijų ir praktikų galimybes, stipendijas, savanoriavimą. Tai, ką sužinojo, nebuvo „sausa teorija" - dalyviai dalinosi savo asmenine patirtimi, rodė video pristatymus iš jau išbandytų savanoriavimo projektų bei kūrė naujus tarptautinių projektų įgyvendinimo planus.

Dalyviai mokėsi, kaip teisingai rašyti CV, aiškinosi, kuo CV skiriasi nuo motyvacinio laiško, kaip jame pateikti tinkamą informacijos kiekį, kaip pasiruošti pokalbiui dėl darbo. Kadangi išskirtinumas - svarbus potencialaus darbuotojo bruožas, buvo aptarti skirtingi CV tipai - nuo paprasto "Europass" tipo gyvenimo aprašymo iki video prisistatymo ar netgi atskiro internetinio tinklalapio. Ruošimasis įsidarbinti aptartas nuo darbo pasiūlymų skelbimų paieškos iki pokalbio su darbdaviu įmonėje bei veiksmų, kuriuos rekomenduojama atlikti po pokalbio. Aptartos ir galimos netikėtos situacijos bei keblūs klausimai, užduodami siekiant sutrikdyti asmenį, norintį įsidarbinti. Labai pagelbėjo personalo atrankų įmonės "Amston" konsultančių Linos Grigaliūnaitės ir Živilės Jakimavičienės pristatymo metu pasidalinti praktiniai patarimai, kaip teisingai pasiruošti bei elgtis pokalbio dėl darbo metu - koks aprangos kodas tinkamas, kaip užmegzti pokalbį susitikimo pradžioje, kokius klausimus dažniausia užduoda darbdaviai. Po šio susitikimo vykusios pokalbių dėl darbo simuliacijos padėjo praktiškai panaudoti išgirstus patarimus.

Daug dėmesio buvo skirta savanorystei, aptarta jos teikiama nauda. Kadangi projekte dalyvavo nemažai buvusių ar esamų savanorių, jie tik patvirtino, kad savanorystė padeda įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, gerina socialinius įgūdžius, keičia požiūrį į įvairias kultūras ir skatina toleranciją. Be to, savanoris, padedantis organizacijai ar bendruomenei, į kurią atvyksta, padeda ir pats sau, nes išmoksta naujų įgūdžių: nuo naujos kalbos mokėjimo iki pačių įvairiausių veiklų - nuo darbo su jaunimu, pagalbos mokyklose, iki aplinkosaugos.

Į projektą atvyko ir Lietuvoje gyvenantys „Europos Savanorių Tarybos" savanoriai iš Rumunijos bei Ispanijos, šiuo metu savanoriaujantys Vilniaus SOS vaikų kaime, kuriame remiantis šeimos modeliu globojami tėvų globos netekę vaikai ir našlaičiai. Kartu su Vilniaus SOS vaikų kaimo socialine darbuotoja Skaiste Grudzinskaite dalyviai diskutavo apie šios organizacijos veiklos speficiką, savanorių atsakomybes bei galimybes šių mainų dalyviams atvykti savanoriauti ateityje. Taip pat svečiavosi Vilniaus "Atgajos" specialiosios mokyklos savanoris iš Serbijos, Vilniaus universiteto „Erasmus" studentai iš Ispanijos ir Palestinos, kurie papasakojo dalyviams savo istoriją ir ragino naudotis visomis "Erasmus+" programos teikiamomis galimybėmis.

To paties linkime ir mes - nestovėti vietoje ir domėtis galimybėmis savanoriauti, dirbti, mokytis, keliauti. Tokia patirtis ne tik praturtina gyvenimo aprašymą, bet ir gyvenimą užpildo nuostabiais atsiminimais.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, pagal  Erasmus+ programą.

Autorė Gabija Vyšniauskaitė

                              

 

 

 

 

DRAUGYSTĖS TILTAS TARP LIETUVOS IR ITALIJOS TIESIAMAS PER JAUNIMO POLITIKĄ

 

Spalio 24 dieną į Kauno rajono savivaldybę Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorius subūręs kasmetinis, tradiciniu tapęs renginys ,,Koordinalizacija 2014", kurio tema -,,Jaunimas ir su juo dirbantys darbuotojai šiandien", buvo neeilinis. Renginyje dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Daiva Grigėnė.   Pirmąją renginio dieną įvykusius Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidento, valdybos, Kontrolės ir Etikos komisijų rinkimus vainikavo kelionė į Italiją.

Asociacija, vienijanti savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorius, atsakingus už savivaldybėse jaunimo politikos formavimą ir įgyvendinimą, žengė drąsų ir tvirtą žingsnį - nusprendė pažvelgti į Lietuvos jaunimo politiką Europos šalių kontekste ir pasisemti patirties iš Italijos, kuri šiemet pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai jaunimo politikos srityje. 

 

Subkultūrų įvairovė - dinamiškas Prahos miesto veidas

Keliaujant į Italiją, dvidešimt penkių asmenų grupei, vadovaujamai NJRKA prezidento Vido Visockio, teko sustoti Čekijos sostinėje Prahoje. Ten jaunimo reikalų koordinatoriai turėjo atlikti keletą užduočių. Pirmiausia, Čekijos sostinės gatvėse atpažinti jaunimo subkultūrų atstovus ir su jais arba šalia jų įsiamžinti.

Jaunimo reikalų koordinatoriams ši užduotis nebuvo sudėtinga, nes rudeniškai pilkos Prahos miesto gatvės mirgėjo nuo skustagalvių skinų galvų, gotų ekstravagantiško makiažo ar juodos spalvos aprangos,  ryškiaspalvių pankų ,,skiauterių" ir kitų jaunimo subkultūrų atstovų. Sutikti gatvėse tiek savo išvaizda, tiek elgesiu išsiskiriančius jaunuolius nebuvo sudėtinga, tačiau rasti kontaktą su jais, o tuo labiau užfiksuoti arba kitaip - pasidaryti asmenukę (,,selfie") buvo ne taip jau ir paprasta. Nepaisant to, su šia užduotimi jaunimo reikalų koordinatoriai susitvarkė. Juk daugelis jaunimo subkultūrų atstovų yra priskiriami vadinamajai NEET - nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunuolių grupei, su kuria pastaruoju metu aktyviai dirba Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai.

Antroji užduotis - jaunimo lankytinų vietų fiksavimas. Miesto centre jų pakankamai daug - universitetas, naktiniai ir sporto klubai, mokyklos, jaunimo pamėgtos kavinukės ar greito maisto vagonėliai.

Trečioji užduotis - pabendravus su jaunuoliais, sužinoti, kur jie labiausiai mėgsta leisti laisvalaikį. Pasirodo, daugelis gatvėse sutiktų jaunuolių vardijo tas pačias ,,lankytinas" vietas - ,,Roxy club Prague", ,,Staliu plaza", ,,Akropolis", ,,Kariom lazue" klubus.

Prahoje susitikę su jaunimo politikos srityje dirbančia Z. Maskova, jaunimo reikalų koordinatoriai sužinojo, kad mieste gausiai paplitus jaunimo subkultūroms, kryptingai formuoti ir įgyvendinti jaunimo politiką yra gana sudėtinga. Mat jaunieji neformalai ir kitataučiai nėra ta auditorija, su kuria galima sistemingai dirbti. Tai daugiau dinamiška, greitai kintanti miesto kultūra.

 

Italijos jaunimo politikos viršūnėje - savanoriška veikla   

Atvykę į Italiją, Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai apsistojo Padovijos (Padova) miestelyje ir vėliau apsilankė jaunimo centre ,,Centro giovanile Antonianum". Ten dirbantys specialistai lietuvius supažindino su atviro darbo metodais, savanoriška jaunimo veikla. Svečiai iš Lietuvos taip pat pasidalijo gerąja patirtimi taikant atviro darbo su jaunimu metodus ir principus regionuose. Lietuvos jaunimo reikalų koordinatoriams lankantis minėtame jaunimo centre apie savanoriškas veiklas pasakojo ir patirtimi dalijosi skautai, kuriems vadovauja Davide Tagliaro.

Susitikimo su jaunimo organizacijos ,,CSV - Le oficine de voluntario" atstovais diskutuota apie tai, kas yra tikrasis savanoriavimas. Daugumą jaunimo projektų įgyvendinančių asmenų yra savanoriai, už paaukotą laisvą laiką negaunantys jokio atlygio. Savanorystės tradicijos Italijoje yra perduodamos iš karto į kartą ir tai jau tampa šeimų garbės reikalu. Didžiausia savanorystės veiklą Italijoje atlieka bažnytinės organizacijos - „Don Bosco" bendruomenės.  Po ilgų diskusijų buvo paliesta pozityvios jaunimo politikos Europoje tema.

 Kitą dieną lietuvių delegacija pasiekė Italijos sostinę Romą. Jaunimo reikalų koordinatoriai apsilankė jaunimo centre ,,Centro giovanile il Centro". Vizito metu lietuviai buvo trumpai supažindinti su jaunimo klubų veikla. Nevyriausybinių organizacijų vadovas, buvęs  „ARCOBALENO" kooperatyvo prezidentas, šiuo metu vadovaujantis „Reti di Pan" organizacijai, Giovanni Aventaggiato pristatė darbo specifiką su gatvės jaunimu,  pasidalijo patirtimi apie darbą su jaunais žmonėmis, kurie yra nemotyvuoti, nedirba, nesimoko, priklauso neformalioms grupuotėms, vartoja narkotines psichotropines medžiagas. Pristatymo metu jaunimo reikalų koordinatoriai buvo supažindinti su nevyriausybinio sektoriaus ypatumais Italijoje ir bendradarbiavimu su vietos ar kitomis valdžios institucijomis, dirbant su „sunkiu" jaunimu. Paliestas opus klausimas apie didėjantį jaunimo nedarbą, nenorą dirbti, mokytis ir kitaip save realizuoti visuomenėje. Diskutuojant apie darbą gatvėje su jaunimu, buvo pristatytas gatvės darbuotojo vaidmuo jaunimo politikos sistemoje. 

 

Gatvės jaunimo darbuotojas = socialinis darbuotojas?  

Italijoje yra labai paplitęs darbas gatvėje su nemotyvuotais jaunais žmonėmis. Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai domėjosi, kaip įgalinti nedirbantį, nesimokantį ir mokymuose nedalyvaujantį jaunimą veikti, dalyvauti jiems aktualių sprendimų priėmimo procesuose, būti aktyvia visuomenės dalimi. Italijoje ta linkme aktyviai darbuojasi gatvės jaunimo darbuotojai, kurie atlieka socialinį darbą. Kalbėta, kad gatvės darbuotojas beveik visada bendrauja ir bendradarbiauja su jaunuoliu, kuris puikiai pažįsta vietos jaunimo grupes, grupuotes ir žino jų susibūrimo vietas. Gatvės darbuotojo uždavinys  - atrasti ir išmokyti jaunuolius būti šalia gatvės darbuotojo. Tačiau tik per „Per education" metodą galima pasiekti visas jaunimo grupes.   

 

Iš Vatikano į Lietuvą - su naujomis idėjomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Italijoje besilankantiems jaunimo politiką Lietuvoje formuojantiems ir įgyvendinantiems specialistams suteikė galimybę apsilankyti Vatikane. Kelionę vainikavo popiežiaus Pranciškaus bendroji audiencija Šv. Petro aikštėje.

Po kelionės į Italiją Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos vadovybės ir narių planuose - modelio sukūrimas darbui su nedirbančiu, nesimokančiu ir mokymuose nedalyvaujančiu jaunimu, jo identifikavimas ir tarptautinio projekto paraiškos rengimas, kuri bus teikiama Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai dėl jaunimo įgalinimo veikti. Būsimo projekto partneriai -  aplankyti Italijos jaunimo centrai. Taip pat bus tęsiamas bendradarbiavimas su Italijos, Čekijos jaunimo darbuotojais.

                                          

 

 

                

 

 

Startuoja jaunimui aktualus projektas "Varėnos kraštas - jaunimui, jaunimas - krašto pažangai"

 

   Varėnos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, vertindama jaunimo veiklos situaciją, konstatavo, kad  infrastruktūros ir priemonių nebuvimas, silpna partnerystė tarp institucijų, ribotas atviro darbo su jaunimu metodų taikymas neleidžia spręsti jaunimo specifinių problemų, vis labiau didina jo socialinę atskirtį. Formuojasi pasyvi (pereinanti į atsiskyrimą, net agresyvumą) jaunimo pozicija dėl savęs pažinimo, savirealizacijos, socialinės kompetencijos, įsitraukimo į bendruomenės gyvenimą galimybių trūkumo.

   Todėl 2014 m. sausio 28 d. Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T-VII-879 „Dėl dalyvavimo „Varėnos kraštas-jaunimui, jaunimas-krašto pažangai" projekte" Varėnos švietimo centras buvo įpareigotas rengti projekto paraišką programos „Rizikos vaikai ir jaunimas" konkursui. Ši programa finansuojama Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Pasibaigus projektų paraiškų vertinimo procedūroms, paaiškėjo, kad Varėnos švietimo centro parengto projekto idėja yra viena iš šešių Lietuvoje, kuri bus finansuojama. 2014 metų spalio 3 dieną Švietimo centras pasirašė projekto „Varėnos kraštas-jaunimui, jaunimas-krašto pažangai" kodas Nr. EEE-LT05-SADM-01-K-01-024 įgyvendinimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Projekto veiklos bus įgyvendinamos nuo 2014 metų spalio iki 2016 metų balandžio mėnesio.

Projekto biudžetas - 822 060 litų. Paramos lėšos (Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų) sudaro 737 660 litų. Varėnos rajono savivaldybės biudžeto lėšos - 84 400 litų.

 Projekto ilgalaikis siekis - sukurti aplinką palankią jauno žmogaus gyvenimui ir saviraiškai Varėnos rajone. Aštuonios institucijos (Varėnos rajono savivaldybės administracija, Varėnos švietimo centras, Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyrius, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariatas, Varėnos sporto mokykla,  Varėnos „Ryto" progimnazija, Varėnos „Ąžuolo" gimnazija, Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka) suvienija savo pastangas ir siekia įkurti du Atvirus jaunimo centrus, leidžiančius siūlyti jaunimui visiškai naujas, neišbandytas paslaugas:  psichologo, dizaino, meno terapijos, relaksacijos, kūno lavinimo gimnastikos ir treniruoklių pagalba. Projekto metu atnaujintos erdvės ir įgyta inovatyvi įranga bei taikomi atviro darbo principai ir savanorystė suteiks galimybę jaunimui išbandyti  naujas meninės, sportinės, pažintinės veiklos formas: kurti filmus, miuziklą, keliauti, slidinėti, burtis į organizacijas, pažinti save ir savo gabumus.

Sukurta, atviram darbui su jaunimu pritaikyta, infrastruktūra ir motyvuota institucijų partnerystė leis pasirinkti jauniems žmonėms naujas, patrauklias veiklas. Projekto tikslinė grupė sąlyginai skiriama į dvi dalis: 14-19 m. amžiaus ir 19-29 m. amžiaus. Šių grupių problemos ir situacija šiek tiek skiriasi. Projekto idėjai įgyvendinti suburti partneriai padės aiškiau identifikuoti jaunimo poreikius, bendromis pastangomis kurti naujas veiklas, didinančias nedir

bančio ir nesimokančio jaunimo socialinę įtrauktį, atverti turimas ir projekto metu sukurtas aplinkas neakademiniam (19-29 m.) jaunimui. Šio projekto veiklos suteiks  galimybes socialiai pažeidžiamam, neaktyviam, probleminiam jaunimui formuoti tapatumą ir savivertės suvokimą, didinti užimtumo, saviraiškos, įsitraukimo į prasmingą veiklą galimybes, stiprins socialinę kompetenciją.

Šis projektas išskirtinis tuo, kad pats jaunimas bei partneriai dalyvavo projekto idėjos formavimo etape. Atvirų jaunimo centrų viziją „piešė" 663 Varėnos rajono jauni žmonės. Projekto veiklos sukurs skirtingo pavaldumo institucijų efektyvios partnerystės tinklą, suteiks joms galimybę pabandyti dirbti su „kitu" jaunimu ir  „kitaip", vertinant jo saugumo, kontakto bei lygiaverčio bendravimo poreikius. Šis projektas tai - partnerių darbuotojų ir paties jaunimo savanorystės mokykla. Jis leis jaunimui suvokti, kad jį girdi ir, kad  jis gali veikti.

Projekto uždavinys - padidinti rizikos jaunimo (14- 29 m.) įtraukimą į prasmingą veiklą, sudarant galimybes tenkinti specifinius poreikius naujoms paslaugoms ir veikloms.

Projekto veiklos:

Varėnos rajono savivaldybės administracija: apmokės projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kuri sudaro apie 10 % bendro projekto biudžeto dydžio, užtikrins finansavimą projekte nurodytoms funkcijoms vykdyti po projekto užbaigimo, dalyvaus Tarpžinybinio tinklo veikloje deleguodama po vieną atstovą iš Vaiko teisų apsaugos tarnybos, Socialinės paramos skyriaus ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus projekto analizei atlikti ir projekto poveikio ataskaitai rengti, vykdys projekto veikloms įgyvendinti reikalingus viešuosius pirkimus iki sutarčių pasirašymo procedūros.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariatas: dalyvaus projekto partnerių tarpžinybinio  tinklo plėtros veiklose, įtrauks į Jaunųjų Policijos rėmėjų veiklą 2 jaunuolius (14 - 18 m.) ir į Policijos rėmėjų veiklą  - 3 jaunuolius (19 - 29 m.), užtikrins renginių metu miesto ir partnerių erdvėse dalyvių ir visuomenės saugumą, padės į projekto veiklas įtraukti rizikos grupės jaunimą.

Varėnos švietimo centro AJC teiks paslaugas: meno terapijos  ( tapyba  ant vandens, molio, žaidimų); relaksacijos (muzikos, vaizdo, spalvų, kvapų); laisvalaikio (jaunimo poilsio ir laisvalaikio zonoje) ves užsiėmimus: treniruoklių kambaryje, gimnastikos salėje, dizaino studijoje(tapyba ant šilko, vilnos vėlimo, dekupažo, pynimo iš vytelių, papuošalų ir muilo gamybos, Fimo modeliavimo darbai, medžio drožybos, siuvimo).

Alytaus teritorinė darbo birža Varėnos skyriuje Jaunimo darbo centre teiks paslaugas: psichologo  (individualias, grupines ), konsultacines darbo paieškos bei karjeros planavimo klausimais, IT gebėjimų ugdymo.

Varėnos sporto mokykla: sukurs riedutininkų grupę, vykdys akciją „Vasarą lėk su riedučiais", organizuos išvyką į tarptautinį rankinio turnyrą Vokietijoje, sveikatingumo stovyklą Šventojoje. Varėnos "Ąžuolo" gimnazija: organizuos miuziklo pastatymą, įgyvendins edukacinę programą „Dzūkiškos variacijos", surengs konkursą - plenerą „Dainos kaip dienos", organizuos trumpametražių mėgėjiškų filmų kūrimą ir jų vakarą - konkursą po atviru dangumi.

Varėnos „Ryto" progimnazija: mokys slidinėti lygumų slidėmis, šiaurietiško ėjimo, organizuos tris išvykas į Druskininkų „Snow" areną.

Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos AJC :  vykdys mokymus jaunimui „Projektų rengimas ir verslo idėjų generavimas", surengs Varėnos krašto jaunimo veiklą vienijančios asociacijos steigimo ir protokolo pasirašymo susitikimą, jaunimo dainuojamosios poezijos dieną.

 

 

 

 

 

 

Savivaldybės atstovai lankėsi  po atvirą darbą su jaunimu įgyvendinančias įstaigas

 

                             Kuriant arba plėtojant atvirą jaunimo centrą (toliau - AJC) ar atvirą jaunimo erdvę (toliau - AJE), ypač svarbu būti susipažinusiam ne tik su teisine baze, reglamentuojančia atviro darbo principą, bet ir pamatyti bent keletą sėkmingai veiklą įgyvendinančių įstaigų.

                             Gegužės 6 - 7 dienomis Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Alvydas Valeiša, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (jaunimo koordinatorė) Daiva Grigėnė bei Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė lankėsi  AJC  ir AJE.

                             Mokomųjų vizitų į Klaipėdos, Telšių, Kauno ir Vilniaus AJC bei AJE metu sėkmingai veiklą įgyvendinantys darbuotojai bei savivaldybių atstovai dalijosi su kitų savivaldybių darbuotojais savo patirtimi, kaip buvo įkurti AJC, AJE, kokias funkcijas bei veiklas jie vykdo, su kokiomis problemomis susiduria ir pan.

                             Vizitai buvo naudingi ne tik iš arčiau susipažinti su Lietuvoje veikiančiais AJC bei AJE, bet ir sustiprinti ryšius, kurti bendradarbiavimo tinklus tarp savivaldybių atstovų. Koncepcijų perėmimas iš kitų šalies savivaldybių yra svarus pagrindas vystant AJC ir AJE visoje šalyje, suteikiant jaunimo politikos veikėjams įrankį, kaip sukurti sėkmingai veikiantį jaunimo centrą ir naudotis juo kaip tarpžinybinio darbo forma.
                             Primename, kad Varėnos rajono savivaldybė dalyvauja partnerio teisėmis projekte „Varėnos kraštas - jaunimui, jaunimas - krašto pažangai", kurį teikia Varėnos švietimo centras pagal 2009 ─ 2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas" ir siekia įkurti atvirą jaunimo centrą Varėnos jaunimui.

 

 

  

Nauja informacinė paskyra Varėnos jaunimui

 

Socialiniame tinkle „Facebook" pradėjo veikti informacinė paskyra „Jaunimas Varėnoje", skirta Varėnos jaunimui.

Pasak šią paskyrą sukūrusios Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės (jaunimo reikalų koordinatorės) Daivos Grigėnės, informacijos kartais yra tiesiog per daug, ir jaunuoliai dažnai neturi laiko arba noro jos skaityti. Todėl buvo nuspręsta visą informaciją, susijusią su Dzūkijoje vykstančiais jaunimo renginiais ir užsiėmimais, darbo pasiūlymais, konkursais ir kitą aktualią informaciją pateikti paprasčiau, aiškiau ir nuosekliau - kalbėti „jaunimo kalba".

Šis jaunimo portalas- savotiškas konspektas jaunimui, kur aktuali informacija pateikiama trumpai ir aiškiai vienoje vietoje.

Puslapio administratoriais yra paskirti Varėnos mieste, rajone gyvenantys ir aktyviai jaunimo gyvenime dalyvaujantys žmonės. Tai ir Varėnos kultūros centro, Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriaus Jaunimo darbo centro, jaunimo organizacijų, neformalių jaunimo grupių, viešosios bibliotekos, Varėnos sporto mokyklos ir sporto klubų, Varėnos kaimo bendruomenių ir kiti darbuotojai.

Tikimės, kad ši iniciatyva paskatins Varėnos jaunimą aktyviau dalyvauti Varėnos rajono veikloje. Naujoje paskyroje informacija skirta jaunimui, bet tinka visiems. Kviečiame aktyviai ja naudotis.

Aktualią Varėnos jaunimui paskyrą rasite šiuo adresu: https://www.facebook.com/jaunimasvarenoje?fref=ts.

Statistikos departamento duomenimis, 2011 metų pradžioje Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje gyveno 6173 jauni žmonės nuo 14 iki 29 metų, tai sudarė 23,10 proc. visų gyventojų.

 

 

Dokumentų ir ryšių su visuomene skyriaus

vyr. specialistė Rūta Averkienė,

tel. (8 310) 31 980, el. paštas: ruta.averkiene@varena.lt

 


Gal nori į „Mutual Learning" projekto mokymus?

 

„Mutual Learning" - tai veikliam jaunimui skirtas projektas, į kurio mokymus yra kviečiami visi smalsūs ir mokytis kitaip norintys 9-12 klasės moksleiviai.

Šis projektas yra lyderystės įgūdžių, patirties, savirealizacijos ir žinių mainų erdvė, kurioje skatinamas talentingų jaunuolių augimas ir jų integracija pažangiose įmonėse. Projektas trunka 3 mėnesius ir per šiuos mėnesius mentorius ir jo mokiniai trumpam tampa maža komanda, kuri pasitelkdama mentoriaus žinias atlieka įmonės paskirtą užduotį.
Jeigu nori mokytis kitaip ir pradėti jau dabar kaupti vertingą patirtį - registruokis.

 

Registruotis gali iki 2014 m. vasario 21 d. užpildydamas registracijos anketą.
Daugiau informacijos rasite čia : http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/gal-nori-mutual-learning-projekto-mokymus-4015
arba Facebook paskyroje.


Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.


 

 JAUNIME, RUOŠKITĖS - JAU GREITAI STARTUOS PROGRAMA "ERASMUS +"

 

Didžiausio jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų susidomėjimo sulaukusi programa „Veiklus jaunimas" 2014 metais integruota į naują Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus+".  Pagal naują programą parama bus skiriama ir sportui.

„Erasmus+" apima visas dabartines ES švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto finansavimo programas:  Mokymosi visą gyvenimą programą („Erasmus", „Leonardo da Vinci", „Comenius", „Grundtvig"), programą „Veiklus jaunimas" ir penkias tarptautines bendradarbiavimo programas („Erasmus Mundus", „Tempus", „Alfa", „Edulink" ir bendradarbiavimo su pramoninėmis šalimis programą).

Kada?

Informuojama, kad organizacijos, norinčios 2014 m. gauti paramą pagal naująją Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus+", gali pradėti ruošti paraiškas - nuo š. m. sausio  pabaigos jos galės pradėti teikti elektronines paraiškas finansavimui gauti.

Kas?

Programoje gali dalyvauti švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sričių organizacijos. Pavieniai asmenys teikti paraiškų savo vardu negali, todėl jie turi kreiptis į savo universitetus, kolegijas ar organizacijas, kad pateiktų paraiškas.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou ragina visas organizacijas įsigilinti į Programos vadovą, kad prasidėjus elektroninių paraiškų teikimo procesui jos būtų tam visiškai pasiruošusios. „40 proc. padidintas programos „Erasmus+" biudžetas per ateinančius septynerius metus suteiks galimybę pasinaudoti parama daugiau nei 4 milijonams žmonių: studentams, stažuotojams, mokytojams ir savanoriams", - sakė A. Vassiliou.

Kiek?

Iš viso 2014 m. programai „Erasmus+" numatyta 1,8 mlrd. eurų, kurie bus skirti:

 • studentų, stažuotojų, mokytojų ir kitų  švietimo srities darbuotojų, jaunimo mainuose dalyvaujančių jaunuolių, su jaunimu dirbančių asmenų ir savanorių judumo galimybėms skatinti. Paraiškas dėl judumo mokymosi tikslais projektų galima teikti iki 2014 m. kovo 17 d.;

 •  švietimo, mokymo ir jaunimo įstaigų bei organizacijų ir įmonių partnerystei kurti ir gerinti. Paraiškas baigiama priimti 2014 m. balandžio mėn.;

 •  dialogui remti ir surinkti informacijai, reikalingai, kad būtų reformuotos  švietimo, mokymo ir jaunimo sistemos.

 

Informacijos šaltinis: Europos komisijos internetinis tinklapis:http://ec.europa.eu/programmes/erasmusplus/index_en.htm

 

Daiva Grigėnė

Varėnos rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė


Atėjus žiemai, ieškome naujų pramogų !  

 

 

Įrengta ledo čiuožykla prie Varėnos "Ryto" progimnazijos. 

 

Pasnigus, ieškome savanorių ją nuvalyti ! (priemones duosime)

 

Kreiptis tel. 8 310 52017.


                       Kviečiame dalyvauti jaunimo mainuose Rumunijoje!

 

 

 

 

 

Projekto pavadinimas: „Photo Life"

Projekto data: 2014 03.24-03.31

Projekto vieta: Moieciu de Jos, Brasov, Romania

Dalyvių skaičius: 5 dalyviai ir grupės lyderis (viso 6);

Dalyvių amžius: 18-25 metai, lyderio amžius neribotas, o vienas dalyvis gali būti iki 30 metų.

 

Vieno iš dalyvių ar grupės lyderio asmeninė fotografavimo patirtis, noras pasidalinti ja su dalyviais užsiėmimų metu būtų didelis privalumas. Projekto metu apgyvendinimas ir maitinimas yra suteikiamas nemokamai, finansuojama 70% kelionės išlaidų (iki tam tikro limito - žiūrėti informaciniame buklete). Dalyvio mokestis siekia 20 EUR, jį reikės sumokėti nuvykus į projekto vietą.

 Jei susidomėjai, užpildyk paraišką ir atsiųsk ją iki sausio 22 dienos el. paštu: zilvinas.speteliunas@umunthu.lt

Anketa

Programa

 

Jei iškilo kažkokių klausimų, skambink +37061277868

Projekto santrauka:

 

"Photo Life" brings together a mixed skills group of 33 young people, including young people with fewer opportunities, from Romania, Czech Republic, Estonia, Croatia and Lithuania for a week that will change the idea, skills and activities all centered around the art of photography to overcome barriers of culture by looking us to 4 different buildings with special significance and we can admire both internal and external architecture.

The project is designed to create a base where young people from different backgrounds, cultures and countries, are able to share their experiences, opinions and learn new things from each other.Experience exchanged between the youngsters will promote people's ability to get along with others by respecting individual desires, opinions, diversity, dignity, tolerance and solidarity. The project's theme is designed to support the mutual understanding in the actual context , which is tense in some pars of the world.

 

Jei susidomėjai, užpildyk paraišką ir atsiųsk ją iki sausio 22 dienos el. paštu: zilvinas.speteliunas@umunthu.lt

Jei iškilo kažkokių klausimų, skambink +37061277868


Jaunimo mainų dalyviai pataria - darbo paieškose nebijokite būti kūrybingi

 

2013 m. spalio 15-23 dienomis Vilniuje vyko jaunimo mainai On the Right Way". Juos įgyvendino Varėnos jaunimo organizacija uMunthu". Projekte dalyvavo 40 jaunuolių iš Slovakijos, Turkijos, Bulgarijos, Graikijos ir, žinoma, Lietuvos. Pagrindinis projekto „On the Right Way" tikslas buvo prisidėti sprendžiant jaunimo nedarbo problemą, suteikti jaunimui patirties, žinių, įgūdžių lengviau įsilieti į darbo rinką, motyvuoti imti iniciatyvos patiems. Projekto šalis parinkome neatsitiktinai - dėl to, kad visos jos turi didelių problemų mažinant jaunimo nedarbą.

Mainų metu turėjome galimybę apsikeisti blogąja ir gerąja patirtimi savo šalių darbo rinkose, buvome įtraukti į įvairias neformalaus ugdymo veiklas. Pagilinome žinias apie gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką, gavome daug naudingų patarimų, kaip elgtis darbo pokalbio metu, šiuos patarimus vėliau panaudojome vykusiose darbo pokalbio simuliacijose. Be to, išmokome dirbti su darbo paieškos sistemomis, karjeros centrais, kaip išnaudoti savanorystę ir kitas jaunimo programas Europoje ketinant žengti į darbo rinką. Kas be ko, buvome supažindinti su programa „Veiklus jaunimas" , „Youthpass" pažymėjimo nauda, dirbtuvių metu patys bandėme rašyti jaunimo projektus.

„World Café" metu galėjome „akis į akį" pabendrauti su šiuo metu Lietuvoje gyvenančiais „Europos Savanorių Tarybos" (EST) savanoriais ir  pagal programą „Erasmus" atvykusiais studentais iš užsienio. Jie ne tik pristatė šias programas, papasakojo ką ir kur veikia, tačiau pasidalino šviežia patirtimi ir paskatino mus aktyviau pasinaudoti ne tik programų „Europos Savanorių Tarybos", „Erasmus" teikiama nauda, tačiau ir kitomis jaunimo prorgamomis.

Esame dėkingi įdarbinimo agentūros „Qbis" atstovui Gediminui Liutkui už tai, kad paskaitos metu suteikė daug praktiškų ir vertingų patarimų apie CV, motyvacinį laišką, įsidarbinimo procesą. Profesionalo įžvalgos dalyvių tarpe iškėlė naują diskusiją apie kitokią gyvenimo aprašymo pateikimo formą - CV video formate. Šis, plačiai dar nepaplitęs prisistatymo potencialiems darbdaviams būdas, gali padėti jums išsiskirti iš kitų kandidatų konkurencingoje darbo rinkoje. Projekto dalyviai, vieningai sutarėme, kad reikia būti labai atsargiems - nekokybiškai sukurtas prisistatymas gali pridaryti daugiau žalos nei iš tiesų pagelbėti darbo paieškos procese. Todėl pateikiame keletą patarimų, gimusių mūsų galvose, kurie gali jaunimui pagelbėti nusprendus kurti reziume video formate.

Visų pirma, apsvarstykite, ar toks savęs pristatymo būdas suteiks jums pridėtinę vertę darbdavių akyse. Kandidatuojant į pozicijas, susijusias su, pavyzdžiui, pardavimais, viešaisiais ryšiais, dizainu, komunikacija ar reklama, kur kūrybiškumas, prezentaciniai gabumai netgi išskiriami kaip reikalavimai, video gyvenimo aprašymas gali būti puiki priemonė dar prieš interviu atskleisti savo įgūdžius. Tačiau kandidatuojant į poziciją darbui "su skaičiais", darbdaviui ar žmogiškųjų išteklių specialistui, greičiausiai, visiškai nesvarbu, kaip jūs atrodote prieš kamerą, todėl jūsų kandidatūra gali būti atmesta vien dėl to, kad žiūrintysis video išjungs jam dar nepasibaigus.

Jeigu vistik nusprendėte kurti video CV, per daug neišsiplėskite. Vienos ar dviejų minučių filmuko turi pakakti! Atskleiskite ne tik savo darbinę patirtį, tačiau ir pomėgius. Ir nebūtina apie tai  kalbėti - fone matoma snieglentė ar teniso rakėte gali parodyti, kad mėgstate aktyviai sportuoti, o ant stalo padėtas gaublys atskleis jūsų aistrą keliauti. Svarbu nebijoti būti kūrybingiems! Galite panaudoti ir humoro elementų, šypsena darbdavio veide sukels teigiamas emocijas ir padidins jūsų šansus būti pakviestam į darbo pokalbį, tačiau vėlgi - neperlenkite lazdos svaisčiodami juokus.

Kitas svarbus kriterijus - profesionalumas ir kokybė. Apsirenkite atitinkamai siūlomoms pareigoms, kalbėkite profesionaliai, aiškiai, pabrėžkite tas savybes, kurios akcentuojamos darbo aprašyme ir gali būti vertinamos kaip jūsų privalumas. Video sumontuokite kaip įmanoma profesionaliau, užtikrinkite vaizdo ir garso kokybę, pasitelkite montavimo triukus - tik tokiu atveju jūsų pastangos duos teigiamos grąžos.

Ir žinoma - būkite žavingi ir nuoširdūs, ir būsite pastebėti! Akivaizdu, kad tokia reziumė reikalauja žymiai daugiau laiko ir pastangų nei tradicinio gyvenimo aprašymo kūryba, tačiau nūdienos situacija darbo rinkoje reikalauja išskirtumo. Nebijoti būti išskirtiniais pataria ir jaunimo mainų dalyviai!

Projektas finansuotas Europos komisijos pagal programą „Veiklus jaunimas.   

 VŠĮ "uMunthu" vadovas Žilvinas Speteliūnas

                

 

 


 

                                                                2013-ieji - sėkmingi metai Varėnos jaunimo veikloje

 

Šiuo šventiniu laikotarpiu būtų pats laikas pasigirti 2013 metų nuveiktais darbais Varėnos jaunimo veikloje. Mūsų viešoji įstaiga egzotiniu pavadinimu "uMunthu", tuoj švesianti vienerių metų gimtadienį, tapo viena iš nedaugelio Varėnos rajono organizacijų sugebėjusių gauti programos "Veiklus jaunimas" finansavimą jaunimo projektams. Iš 2013 m. pateiktų keturių paraiškų buvo patvirtintos net trys. O konkurencija didelė - vidutiniškai patvirtinama tik kas trečia paraiška. Mūsų organizacija turi daug švietėjiškų tikslų, kaip pavyzdžiui: suteikti jaunimui galimybes tobulinti save neformaliojo ugdymo metodais, pagerinti jaunimo galimybes įsitvirtini darbo rinkoje, skatinti jaunimo mobilumą, solidarumą, taprkultūrinį dialogą, kad jaunimas būtų aktyvesniais Europos piliečiais. Taip pat stengiamės jaunimui suteikti daugiau galimybių realizuoti save ir kiek įmanoma labiau prisidėti prie jaunimo emigracijos iš kaimo vietovių, mažų miestelių į didmiesčius mažinimo. Žinoma, prioritetas yra toks, kad veikloje kuo labiau įsitrauktų jaunimas iš Varėnos miesto bei rajono.

2013 m. Varėnos vardą išmoko tarti ir parodyti žemėlapyje apie 100 veiklių jaunuolių iš įvairių Europos šalių. Pirmieji jaunimo mainai "Don't Crush it! Creative Recycling" apie ekologiją ir plastiko perdirbimą vyko rugpjūčio pradžioje Ignalinos rajone, o antrieji mainai su tikslu pagerinti jaunimo galimybes įsidarbinti "On the Right Way" vyko spalio viduryje Vilniuje. Abiejuose projektuose sudėjus sudalyvavo net 80 žmonių iš 10 skirtingų šalių.

Tačiau labiausiai džiaugiamės turėta galimybe organizuoti mokymus "Out of Box" rugsėjo 20 - 28 dienomis. Šįkart mokymai vyko jau Varėnos rajone - puikioje kaimo sodyboje "Dzūkijos perlas". Projekto tikslas buvo pakviesti jaunimo organizacijų atstovus, jaunimo darbuotojus iš Europos pasitobulinti viešųjų ryšių (toliau - VR) srityje, t.y. įvairių neformaliojo ugdymo metodų pagalba suvokti VR prigimtį, svarbą, išgryninti pagrindines VR įgyvendinimo priemones ir ištobulinti jų naudojimą. Daugelyje vykdomų projektų viena iš svarbiausių dalių yra viešinimas, tad labai svarbu jaunimo organizacijoms padaryti šiuos projektus kuo geriau "matomais" bei, kad apie organizacijų veiklą žinotų kuo didesnė visuomenės dalis.

Projekte iš viso dalyvavo 36 žmonės - 30 dalyvių bei 6 žmonės, atsakingi už mokymų vedimą, projekto organizavimą bei logistiką. Dalyviai atvyko iš Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Serbijos, Makedonijos, Bulgarijos, Turkijos, Albanijos, Čekijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos. Žodžiu, buvo tikras Balkanų katilas! Visiems be išimties užsieniečiams tai buvo pirmas kartas mūsų rajone, o daugeliui ir pirmas kartas Lietuvoje. Porai dalyvių ši kelionė į Varėnos kraštą įsimins ilgam kaip apskritai pirmoji kelionė į užsienį.

Pasiruošimo etape dalyviai buvo kruopščiai atrenkami, kad mokymų teikiama nauda pasinaudotų tas jaunimas, kam tai yra reikalingiausia. Projekto dalyviai viso projekto metu viršijo mūsų lūkesčius savo kūrybingumu ir išmanumu. Pavyzdžiui, simuliacijos metu kelių dalyvių grupelė sugebėdavo per maždaug valandą ne tik sukurti interneto svetainę renginiui, sumontuoti video, bet ir visą renginio informaciją patalpinti į internetą. Kartais darbas grupėse užsitęsdavo net iki vėlumos ir reikėdavo dalyviams priminti, kad sekančią dieną teks keltis anksti ir būtina pailsėti pries naujas veiklas. Tokio tipo jaunimo projektai nuo formaliojo ugdymo sistemos skiriasi tuo, kad čia dalyviai atvažiuoja savo noru, nieko neverčiami, ir su didele motyvacija, o mokymosi metodai yra kūrybiški, stengiamasi panaudoti kuo įvairių skirtingų priemonių bei metodų suteikiant žinias. "Out of Box" mokymų metu dalyviai dalyvavo diskusijose, save išbandė įvairiose situacijos analizėse (angl. Case studies), analizavo ir kūrė viešųjų ryšių kompanijas, dalyvavo interviu, mini spaudos konferencijose, sake improvizuotas kalbas. Taip pat nebuvo apseita ir be įvairių žaidimų, ypač jie buvo naudingi vienas kito nepažįstančius dalyvius suburti į vieną darnią komandą, padidinti pasitikėjimą vienų kitais bei skatinti tarpkultūrinį dialogą, o kartais ir pagerinti grupės energingumą prieš pagrindines veiklas.

Džiaugiamės, kad šie mokymai dideliam "uMunthu" organizacijos narių skaičiui leido būti ne tik dalyvių pusėje, tačiau ir organizacinėje komandoje, atsakingoje už mokymų vedimą ir vykdymą. Be to, mokymus vedė vieni geriausių lektorių Europoje, turintys milžinišką patirtį jaunimo veikloje. Tikimės, kad jų pasidalinta tiek teorinė, tiek praktinė patirtis šio projekto tema ir ne tik leis mūsų organizacijai 2014 m. augti dar greičiau.

2014 m. programą "Veiklus jaunimas" keičia "Erasmus+", kuri apjungs visas jaunimo programas į vieną, tačiau didžioji dalis veiklų, buvusių programoje "Veiklus jaunimas" išliks. Jaunimo sritis buvo viena iš nedaugelio, kur finansavimas 2014 - 2020 m., palyginti su ankstesniu ES biudžetu, ne tik kad nesumažėjo, bet ir išaugo 40%! Nors Lietuvos rodikliai kaip jaunimo nedarbas, jaunimo aktyvumas ir kt., palyginti su kitomis Europos šalimis, ypač pietinėmis, yra pakankamai neblogi, tačiau mažesniuose miesteliuose ir kaimo vietovėse jaunimo situacija yra ne tokia gera. Tikimės, kad organizacija "uMunthu" galės prisidėti prie dar didesnių teigiamų pokyčių jaunimo srityje Varėnos rajone ne tik 2014 m., bet ir daugelį metų į priekį.

Projektai "Out of Box", "On the Right Way" ir "Don't Crush It! Creative Recycling" finansuoti Europos komisijos pagal programą "Veiklus jaunimas".

 

Informacija pateikta iš internetinio puslapio www.danielius.net. 

    

 


 Tarybos posėdyje patvirtintas jaunimo problemų sprendimo planas

 

2013 m. gruodžio 20 d. tarybos posėdyje buvo patvirtintas jaunimo problemų sprendimo Varėnos rajono savivaldybėje 2013 - 2018 metų planas. Jaunimo problemų sprendimo planas yra vidutinės trukmės strategija, kuri įvardina jaunimo problemas įvairiose srityse. Plane numatytos būtinos priemonės ir veiklos, skirtos Varėnos rajono savivaldybėje įvardintoms jaunimo problemoms spręsti bei jaunimo situacijai gerinti.


 

                                Varėnoje jaunimas pasyvus - mitas!

 

Gruodžio 16d. Varėnoje vyko tarpinė Mokomojo Europos Parlamento (MEP)sesija. Tai simuliacinis žaidimas, kuriame moksleiviai bando įsijausti į Europos Parlamento darbą. 


Savo įspūdžiais apie šį renginį dalinasi viena iš sesijos organizatorių Indrė Palionytė:
Kadangi sesija Varėnoje vyko pirmą kartą, organizavome supaprastintą variantą - simuliavome tik komitetuose be politinių partijų. 
Pirmiausia dalyviai išvydo pristatymą apie Mokomąjį Europos Parlamentą, tuomet Varėnos jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė tarė sveikinimo žodį. Po įžangos moksleiviai išsiskirstė į du komitetus: aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas, kuriame turėjo parengti rezoliuciją dėl rūkymo mažinimo tarp jaunų žmonių ir kultūros ir švietimo komitetas - rezoliuciją dėl geresnio jaunimo informavimo iš švietimo apie ES. 

Atrodytų viskas labai rimta ir sudėtinga, bet tikrai taip nėra. Pirmiausia vyko komandos formavimo žaidimai komitetuose, tam kad mokiniai susibendrautų ir susipažintų, nes dalyviai buvo iš 5 Varėnos rajono mokyklų (Varėnos ,,Ąžuolo" gimnazijos, Matuizų vidurinės mokylos, Žilinų pagrindinės mokyklos, Senosios Varėnos ,,Andriaus Ryliškio" vidurinės mokyklos ir Merkinės ,,Vinco Krėvės" gimnazijos). Po žaidimų komitetai pradėjo rengti rezoiucijas, tai darė su pertraukomis, neskubėdami. Kiekvienas komitetas turėjo savo pirmininką, kuris turėjo daugiau patirties dalyvaujant šiose sesijose: Rūta Tutlytė ir Simas Staniulis (Vilniaus Gabijos gimnazija). 

Kai rezoliucijos buvo parengtos vyko Plenarinis posėdis. Tuomet vyko rezoliucijų pristatymai, diskusijos, klausimai ir balsavimas už kiekvieną iš jų. Buvau gerąją prasme nustebusi, kad jaunuoliai drąsiai diskutavo, klausinėjo ir galiausiai priėmė abi rezoliucijas.
Esu labai laiminga, kad ši sesija įvyko sėkmingai, visi dalyviai liko patenkinti savo darbais ir nepasigailėjo, kad sudalyvavo. Tikiuosi, kad bent kelis iš šių mokinių bus galima pamatyti ir kituose miestuose tarpinėse, regioninėse ar kitose sesijose.

Už šios sesijos iniciavimą labai nuoširdžiai dėkojame mokytojoms: Daivai Celencevičienei ir Ritai Lysenko, kurios jau užsikrėtė pozityviuoju MEPvirusu!!

 

Indrė Palionytė,
viena iš sesijos organizatorių, Jaunimo Europos Komandos narė


 

Mokymai jaunimo reikalų tarybai 

 

Gruodžio mėnesį jaunimo reikalų taryba dalyvavo mokymuose Lazdijuose. Jų metu buvo sudarinėjami JRT veiklos planai 2014 metams, aplankytas Lazdijų Jaunimo centras. Išvykos akimirkos nuotraukose.

 

 

           

 

  


Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektų finansavimo 2014 metais konkursui


2013-11-19

  

Kviečiame teikti paraiškas Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektų finansavimo 2014 metais konkursui Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, direktoriaus įsakymu, skelbia Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo (toliau - Fondas) projektų finansavimo 2014 metais konkursą.
Konkurso tikslas - paremti projektus, kurie įvairiais būdais ir metodais plėtoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo draugišką bendradarbiavimą bei ugdo jaunimo socialines kompetencijas.
 
Konkurso būdu finansuotinos veiklos:
1. jaunimo mainai;
2. kiti projektai:
2.1. mokymai;
2.2. seminarai;
2.3. susitikimai;
2.4. konferencijos;
2.5. pažintiniai vizitai;
2.6. informaciniai projektai.
Konkurse gali dalyvauti jaunimo ar su jaunimu dirbančios bei registruotos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ne pelno siekiančios švietimo, viešosios įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos.
Projekto dalyviai turi būti 13 - 30 metų amžiaus.
Projektai grindžiami pagrindiniais proporcingo dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos dalyvavimo principais bei lyčių pusiausvyra.
Skelbiami šie konkurso prioritetai:
1. tarpkultūrinio ir tarpetninio dialogo skatinimas;
2. mažiau galimybių turinčių jaunų žmonių įtraukimas;
3. bendrų demokratinių pokyčių ir narystės Europos Sąjungoje 10-ies metų patirties paminėjimas;
4. verslumo bei inovacijų taikymas sprendžiant jaunimo problemas.
Būtina pateikti keturis paraiškos egzempliorius. Paraiška turi būti tvarkinga, susegta, puslapiai sunumeruoti.
Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje: ltpljaunimas.lt
 
Jaunimo reikalų koordinatorius Varėnoje gali pakonsultuoti tel. 8 310 32017, el.p. jaunimas@varena.lt.
 
Paraiškas siųskite iki 2014 m. sausio 17 d. 15 val. Paštu galima išsiųsti iki 2014 m. sausio 13 d. (imtinai).
Išsamesnės informacijos teiraukitės Aurelijos Kazlauskienės, tel. (8 5) 246 0886, el. paštas: Aurelija.Kazlauskiene@jrd.lt. 

 


Kviečiame bendruomenes ir NVO drauge su kredito unijomis kurti projektus visuomenės labui!

 

Spalio 23 d. startuoja Lietuvos kredito unijų bendruomenių projektų rėmimo programa „Gera kurti kartu!". Programa skirta bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) inicijuotiems projektams finansuoti. Projekto globėjai - Lietuvos centrinė kredito unija ir Asociacija Lietuvos kredito unijos, kurios vienija 63 kredito unijas.
Kurdami visada galie daugiau. Todėl jau trečius metus iš eilės kviečiame jaunimo organizacijas, miestų bei nutolusių regionų bendruomenes ir kitas NVO drauge su kredito unijomis gerinti aplinką, padėti socialiai atskirtiems asmenims, semtis žinių ir jas kartu kurti.",- teigia Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus.
 
Bendruomenei ar nevyriausybinei organizacijai, tereikia sugalvoti vertingą idėją, ateiti į savo miesto kredito uniją ir užpildyti paraišką projektui parengti. Paraišką būtina pateikti iki 2013 m. lapkričio 22 d. kredito unijai, kuri priklauso LCKU sistemai.
 
Projektų paraiškas gali teikti jaunimo organizacijos, mokyklų ir aukštųjų mokyklų bendruomenės, centrai, savanorių bei kitos nevyriausybinės organizacijos.
 
Vieno projekto finansavimo vertė gali siekti 3 tūkst. Lt. Viena bendruomenė gali pateikti keletą projektų, kurių bendra suma neviršytų 3 tūkst. Lt. Paskirta suma projektui įgyvendinti gali būti ir mažesnė, nei numatyta pateiktoje paraiškoje. Tokiu atveju bendruomenė turi patvirtinti, kad galės įvykdyti projektą, esant mažesniam finansavimui, nei buvo nurodyta pateiktoje paraiškoje.
 
Informacija apie projektų rėmimo programą čia : http://lku.lt/2013/10/21/kvieciame-bendruomenes-ir-nvo-drauge-su-kredito-unijomis-kurti-projektus-visuomenes-labui/
 
 

 

 

 

 


 

Užsienio kalbų kursai

 

Lapkričio 12d. 17val. Bendruomenei „Komunikacija anglų kalba pradedantiesiems 1-6 moduliai". Varėnos švietimo centre.

Lapkričio 11d. 17val. Bendruomenei „Komunikacija vokiečių kalba A1.2 lygis". Lektorė - Tatjana Saulevičienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turizmo ir verslo skyriaus vyresnioji specialistė. Varėnos švietimo centre.

Lapkričio 12d. 17val. Bendruomenei „Komunikacija anglų kalba pradedantiesiems 7-12 moduliai". Varėnos švietimo centre.

 

Kviečiame visus registruotis tel. 8-310-31534, Varėnos švietimo centre.

 


Gal tu esi vertas Petro Vileišio nominacijos?

 

Lietuvos studentų sąjunga skelbia atranką „Lietuvos pramonininkų konfederacijos Petro Vileišio nominacijai" gauti. Nominaciją sudaro sertifikatas, Petro Vileišio skulptūrinis portretas ir 5000 litų premija.

Jei nori pretenduoti į šią nominaciją, tau reikia atitikti bent vieną iš šių kriterijų:

 

 • esi pasiekęs (-usi) geriausių rezultatų moksle ir studijose;
 • dalyvauji visuomeninėje veikloje ir esi išskirtinių iniciatyvų iniciatorius (-orė);
 • esi konkursų, olimpiadų laureatas (-tė),

Tada siųsk savo CV (arba trumpą biografiją) ir motyvacinį laišką adresu info@lss.lt iki spalio 31 d.

Su nominacijos teikimo nuostatais galite susipažinti Lietuvos pramoninkų konfederacijos puslapyje: http://www.lpk.lt/lt/petro-vileisio-vardo-nominacija.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

 


 
 

 Norėtum mokytis iš geriausiųjų? Registruokis!

 

Studente, ar tu jau turi savo ateities viziją? Juk nori sėkmingai žengti tikslų ir svajonių link? Dažnai pagalvoji, kaip greičiau įgyti tam būtinos patirties? Jeigu bent į vieną klausimą atsakei TAIP, skubėk registruotis į tavo gyvenimą pakeisiantį projektą „Rotary akademija"!

 

ai 8 mėnesius trunkantis projektas, kurio metu turėsi savo asmeninį mokytoją - sėkmingiausią Lietuvoje tavo srities specialistą. Juk nedažnai pasitaiko tokia neeilinė galimybė bendrauti su gyvenime ypač daug pasiekusiais žmonėmis bei mokytis iš jų sėkmingo starto savo tikslų link.

 

Šio projekto esmė - suteikti unikalią galimybę jauniems ir drąsiems žmonėms pasisemti neįkainojamos patirties ir tapti sėkmingais bei atsakingais visuomenės piliečiais.

Jeigu tiki, kad reikia pradėti nuo savęs ir kad nieko nėra neįmanomo, papasakok apie save http://www.rotaryakademija.lt ir dalyvauk atrankoje iki spalio 30 d.

„Jeigu gali apie tai svajoti, vadinasi gali tai ir įgyvendinti" (W.Disney). Adresas smalsiesiems: http://www.rotaryakademija.lt/lt/id/klubai

 

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.

 

Kviečiame dalyvauti projekte "Savanorystė - pirmas žingsnis sėkmingos karjeros link"

 

Kviečiame bendruomenes ir NVO drauge su kredito unijomis kurti projektus visuomenės labui!


Spalio 23 d. startuoja Lietuvos kredito unijų bendruomenių projektų rėmimo programa „Gera kurti kartu!". Programa skirta bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) inicijuotiems projektams finansuoti. Projekto globėjai - Lietuvos centrinė kredito unija ir Asociacija Lietuvos kredito unijos, kurios vienija 63 kredito unijas.
Gera kurti kartu-final „Kurdami visada galime daugiau. Todėl jau trečius metus iš eilės kviečiame jaunimo organizacijas, miestų bei nutolusių regionų bendruomenes ir kitas NVO drauge su kredito unijomis gerinti aplinką, padėti socialiai atskirtiems asmenims, semtis žinių ir jas kartu kurti.",- teigia Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus.
Bendruomenei ar nevyriausybinei organizacijai, tereikia sugalvoti vertingą idėją,
ateiti į savo miesto kredito uniją ir užpildyti paraišką projektui parengti. Paraišką būtina pateikti iki 2013 m. lapkričio 22 d. kredito unijai, kuri priklauso LCKU sistemai.
Projektų paraiškas gali teikti jaunimo organizacijos, mokyklų ir aukštųjų mokyklų bendruomenės, centrai, savanorių bei kitos nevyriausybinės organizacijos.
Vieno projekto finansavimo vertė gali siekti 3 tūkst. Lt. Viena bendruomenė gali pateikti keletą projektų, kurių bendra suma neviršytų 3 tūkst. Lt. Paskirta suma projektui įgyvendinti gali būti ir mažesnė, nei numatyta pateiktoje paraiškoje. Tokiu atveju bendruomenė turi patvirtinti, kad galės įvykdyti projektą, esant mažesniam finansavimui, nei buvo nurodyta pateiktoje paraiškoje.
Informacija apie projektų rėmimo programą čia.
Paraiškos forma pasiekiama čia.


Ieškai darbo, o paieškos neduoda norimų rezultatų? Nesi tikras, kurioje srityje norėtum realizuoti save? Geram darbui susirasti skelbimų skaitymo ir CV siuntimo nebepakanka. Tapk aktyvus - įgyk pranašumų ir atrask savo kelią savanoriaudamas bei dalyvaudamas mokymuose. Prisijunk prie didžiausio šiais metais jaunimo savanorystės projekto Lietuvoje „SAVANORYSTĖ - PIRMAS ŽINGSNIS SĖKMINGOS KARJEROS LINK"!

 

Projekto metu:

 

 • Įgysi darbo patirties ir tapsi patrauklesnis darbdaviams;
 • Tobulėsi padedamas ir mokomas savanorystės vadovo;
 • Atrasi būtent Tau įdomią ir artimą veiklą;
 • Užmegsi darbo paieškoms svarbių pažinčių;
 • Dalyvausi karjerai naudinguose mokymuose ir konsultacijose.
 • Svarbiausias karjeros posūkis Tavęs laukia adresu savanoryste.gerapraktika.lt.

 

KAIP DALYVAUTI?

 

 • Apsilankyk puslapyje savanoryste.gerapraktika.lt
 • Užsiregistruok savanorysčių paieškos ir organizavimo sistemoje
 • Pasirink organizaciją, kurioje norėtum savanoriauti
 • Išbandyk save ir tobulėk savanoriaudamas
 • Dalyvauk, praplėsk savo kontaktų sąrašą, gauk karjerai naudingų rekomendacijų ir PIRMYN!

 

Jeigu nė vienas iš savanorystės pasiūlymų neatitiks Tavo poreikių - rašyk savanoryste@gerapraktika.lt, pasistengsime atrasti geriausią variantą būtent Tau.

 

Suteik pagreitį darbo paieškoms jau šiandien!

   


Varėnoje atidarytas jaunimo darbo centras


2013 m. birželio 27 d. Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriuje atidarytas Jaunimo darbo centras. Atidarymą pradėjęs Alytaus teritorinės darbo biržos direktorius Regimantas Mačiulis kartu su Alytaus teritorinės darbo biržos Varėnos skyriaus vedėja Stase Daujotiene pasidžiaugė nauju Jaunimo darbo centru, kuriame bus teikiamos darbo rinkos paslaugos jaunimui, darbdaviams, švietimo įstaigoms ir kitiems socialiniams partneriams. Pasveikinti Varėnos skyriaus kolektyvą atvyko Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis, Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas, Varėnos rajono verslininkai, švietimo įstaigų atstovai, Alytaus teritorinės darbo biržos atstovai ir kiti garbūs svečiai. Varėnos rajono meras kalbėjo, kad sprendžiant jaunimo nedarbo problemas, svarbu ne kurti begales projektų ir strategijų, bet daryti realius darbus, todėl Varėnos Jaunimo darbo centrui jis palinkėjo dirbti entuziastingai, bendradarbiaujant su kitomis su jaunimu dirbančiomis institucijomis ir įstaigomis. Kiti svečiai išsakė ko tikisi iš naujai duris atvėrusio Jaunimo darbo centro ir palinkėjo tapti didžiausiu ieškančio darbo ir planuojančio profesinę karjerą jaunimo traukos objektu visame Varėnos rajone.

 

 

 

 

 

Dėl konsultacijų - diskusijų su jaunimu organizavimo


Lietuvai rengiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai šių metų antrąjį pusmetį, valstybė yra iškėlusi jaunimo politikos prioritetą ir įvardijusi tikslą, kurio kryptingai sieks visus pusę metų. Lietuvos jaunimo politikos prioritetas - niekur nedirbantys, nesimokantys ir mokymuose nedalyvaujantys jauni žmonės. Per visą šalį organizuojant konsultacijas-diskusijas su jaunimu siekiama išsiaiškinti, kaip, jaunų žmonių nuomone, būtų galima padėti niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams grįžti mokytis ar patekti į darbo rinką.

Daugiau informacijos apie tai galite sužinoti: https://docs.google.com/forms/d/1FNZeGubVi2KJzSqbVkH4oud5TvKbezgku0Q-7TPC8Co/viewform. 

varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
Apklausa

Ar reikėtų pertvarkyti eismą Varėnos miesto Vytauto gatvėje, vietoje dviračių juostų, įrengiant dviračių taką?

 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema