VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
2017 m. kovo 26 d.
bck
2017 kovas
fow
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
5
9
13
14
16
20
26
27
29
31
1
2
Renginys
Posėdis
Sportas
Komitetas
Taryba
Kinas
s
Skelbiami Varėnos rajono kultūros projektų, jaunimo organizacijų veiklos bei kūno kultūros ir sporto programų dalinio finansavimo konkursai.

Atliekų tvarkymas

 

Varėnos rajono gyventojų antrinių žaliavų surinkimo 2017 metų grafikas


Varėnos rajono gyventojų mišrių komunalinių  atliekų išvežimo 2017 metų grafikas

 

  Varėnos rajono kapinių atliekų išvežimo 2016-2017 m. grafikas


Vietinės rinkliavos dydis (litais ir eurais) Varėnos rajono savivaldybės komunalinių atliekų turėtojams ir vietinės rinkliavos mokėtojams

 

 


 

Varėnos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 metų planas

 

  UAB "Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras" kartu su Alytaus miesto savivaldybe, UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru" ir Vilniaus miesto savivaldybe vykdo projektą „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą". Šio projekto metu yra parengtas aštuntasis ir paskutinis informacinis elektroninis biuletenis.

 


Varėnos rajono savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvatų teikimo tvarkos pakeitimus.

 


Alytaus regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne pašalintų komunalinių biologiškai skaidžių atliekų kiekio vertinimo ataskaita.

 

Alytaus regioniniame nepavojingųjų atliekų sąvartyne šalinamų mišrių komunalinių atliekų sudėties nustatymo ataskaitos:

 2013 metų IV ketvirtis

 2013 metų III ketvirtis

 2013 metų II ketvirtis

 2013 metų I ketvirtis

 2012 metų IV ketvirtis

 2012 metų III ketvirtis

 2012 metų II ketvirtis

 2012 metų I ketvirtis

 


 Alytaus regioniniame nepavojingųjų atliekų sąvartyne šalinamų biologiškai skaidžių atliekų kiekio vertinimo ataskaitos:

 

2015 metai

2014 metai

2013 metai

2012 metai

 

 

 


 

Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą lengvatų teikimo tvarka

 

    Varėnos rajono savivaldybės tarybos 2011 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. T-VII-124 (toliau - Sprendimas) buvo patvirtinta nauja vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvatų teikimo tvarka, kuri įsigaliojo nuo 2012 m. sausio 1 d. Vadovaujantis šiuo Sprendimu lengvatos bus teikiamos tik už praėjusius laikotarpius (du arba keturis metų ketvirčius), atsižvelgiant į sunaudotą elektros energijos kiekį per tą laikotarpį. Jeigu asmuo per du praėjusius metų ketvirčius sunaudos elektros energijos ne daugiau kaip 15 kWh arba per keturis metų ketvirčius - ne daugiau kaip 30 kWh, jam bus taikomas 50 proc. mažesnis vietinės rinkliavos mokestis. Jeigu pastatuose nėra elektros energijos tiekimo, tuomet suteikiama 100 proc. lengvata rinkliavos mokesčiui.
     Asmenys, norintys, kad jiems būtų pritaikyta viena iš Sprendime numatytų lengvatų, prašymus turės pateikti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui (J. Basanavičiaus g. 40, 11 kab., Varėna, tel. 8 310 31127 arba Vilniaus g. 31, Alytus, tel. 8 315 72843).
      Išsamesnę informaciją apie numatytas lengvatas ir jų teikimo sąlygas galite rasti čia.

 Prisijunkite prie Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro savitarnos svetainės


ATMINTINĖ DĖL VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ KOMPENSAVIMO VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS


 

 Varėnos rajono savivaldybės tarybos sprendimai ir administracijos direktoriaus įsakymai

dėl komunalinių atliekų tvarkymo:

 

  • Dėl Varėnos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo;
  • Dėl Varėnos rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą patvirtinimo (pakeitimai: 1-as2-as);
  • Dėl Varėnos rajono savivaldybės 2008 - 2017 m atliekų tvarkymo plano patvirtinimo;
  • Dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvrakymą Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje įsigaliojimo grafiko terminų keitimo;
  • Nekilnojamojo turto naudojimo paskirties arba ploto vietinės rinkliavos mokėtojų registre tikslinimo tvarkos aprašas.

Apie rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą 

 

     Žmonės pastebi, kad padidėjus vartojimui, namuose dabar atliekų susirenka kur kas daugiau, negu anksčiau. Šiukšlių kibirai, maišai prisipildo labai greitai - per dieną arba dvi. Tos atliekos yra labai įvairios - plastikiniai ir stikliniai buteliai, visokie produktų indeliai, dėžutės, pieno, grietinės paketai, krūvos įvairių naudotų maišelių, popierius, kartonas, stiklas... jau nekalbant apie įvairias virtuvės atliekas. O kur dar namų ūkyje susidarančios žaliosios atliekos, statybos ir griovimo atliekos, elektros ir elektroninės atliekos, didžiosios atliekos (seni baldai ir kt.) - visa galybė nereikalingų daiktų ir medžiagų. Natūralu, kad žmogus nori atsikratyti viskuo, kas nereikalinga...

     Atsikratymas komunalinėmis atliekomis vyksta įvairiais būdais. Viena dalis šalies gyventojų savo atliekas tvarko sąžiningai ir teisingai - sudaro sutartis su atliekų tvarkymo operatoriumi, naudodama pateiktus konteinerius perduoda operatoriui tvarkyti savo atliekas ir moka sutartinius mokesčius už atliekų tvarkymą. Tuo tarpu  kita dalis gyventojų savo atliekas meta į tuos pačius bendruosius konteinerius, tačiau nesudaro sutarčių ir nemoka jokių mokesčių operatoriui už atliekų tvarkymą. Nemažai gyventojų (ypač kaimo vietovių) renkasi jiems tinkamiausią ir nieko nekainuojantį tvarkymo būdą - verčia atliekas kur pakliuvo, užkasa, degina. Taip "atsikratydami" savo atliekomis kenkiame aplinkai, mūsų pačių sveikatai, atliekomis teršiame dirvožemį, vandenį, orą...

   Atliekų tvarkymo įstatyme nustatyta, kad už komunalinių atliekų tvarkymo organizavimą atsakingos savivaldybės. Jos organizuoja komunalinių atliekų tvarkymo sistemas, būtinas savivaldybių teritorijose susidarančioms komunalinėms atliekoms tvarkyti, organizuoja atliekų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris nebeegzistuoja, tvarkymą.

     Pasinaudojus Europos Sąjungos ISPA fondo parama, Lietuvoje įsteigta 10 regioninių atliekų tvarkymo centrų atitinkančių ES reikalavimus. Įgyvendinant regiono savivaldybių susitarimus organizuoti vieningą atliekų tvarkymo sistemą,  buvo įsteigtas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC). Ši bendrovė buvo įsteigta 7 savivaldybių tarybų 2002-02-18 jungtine veiklos sutartimi. Bendrovės veiklos sritis apima bendradarbiaujančių savivaldybių regioninį atliekų tvarkymą. Alytaus regioninės atliekų tvarkymo sistemos partneriai: Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus Rajono savivaldybė, Birštono Savivaldybė, Druskininkų savivaldybė, Lazdijų rajono savivaldybė, Prienų rajono savivaldybė ir Varėnos rajono savivaldybė.

 

 

Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus informacija

varena.lt paskelbtą informaciją galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik nurodžius varena.lt interneto svetainę kaip šaltinį.
senrude
s
Grįžti į pradinį puslapįEl. paštas
 
Apklausa

Ar žinote, kad kavą „caffe e latte“, „latte“ (italų) lietuviškai galima vadinti lãtė arba lãtės kava?

 
 
 
 
s

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 12, 65184 Varėna, tel. (8 310) 31 500, faks. (8 310) 51 200, el.p. info@varena.lt.
 Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188773873

s

Sprendimas: Fresh Media
Naudojama EasyWeb 3.0 sistema